Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

R1000 diagonals

NAVITEL R1000 - maluch o dużych możliwościach 

Wideorejestratory, to urządzenia które wyjątkowo szybko podbiły serca kierowców i coraz więcej osób montuje je w swoich samochodach. Filmy rejestrowane za ich pomocą nie tylko służą rozrywce, ale często stanowią mocny materiał dowodowy, świadczący na naszą korzyść w przypadku uczestnictwa w kolizji lub innym nieprzyjemnym zdarzeniu drogowym, dlatego też warto zadbać aby były one dobrej jakości i posiadały określone funkcje. Dzisiaj zapraszam do recenzji jednego z ciekawszych rejestratorów w swoim segmencie cenowym jakim jest Navitel R1000. (sprawdź aktualną cenę)

I. Zawartość pudełka i ocena zewnętrzna:

NAVITEL R1000  zapakowany został w białe pudełko wykonane z twardego kartonu, na wierzchu którego znajdziemy zdjęcie rejestratora, jego model, oraz logo producenta. Zarówno na boku jak i spodzie opakowania producent zamieścił podstawowe informacje dotyczące jego specyfikacji oraz kilka dodatkowych zdjęć produktu.

Sprawdźmy teraz co znajdziemy wewnątrz.

W zestawie wraz z video-rejestratorem otrzymujemy dedykowany do niego magnetyczny uchwyt samochodowy, zasilacz do gniazdka zapalniczki 12/24V z długim kablem, przewód USB/miniUSB,  ściereczkę do czyszczenia obiektywu i ekranu, instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną, oraz voucher z kodem aktywującym na 12 miesięcy mapy Europy dostępne na smartfony i tablety. Trzeba przyznać że pod względem wyposażenia, zestaw należy do wyróżniających się na rynku.

NAVITEL R1000 to jeden z niewielu rejestratorów dostępnych na rynku o których można powiedzieć że wyróżniają się stylistyką. Kulista konstrukcja wielkością zbliżona do kuli bilardowej została ścięta jedną stroną celem umieszczenia w niej wyświetlacza, natomiast z drugiej strony umieszczony został obiektyw kamery. Pod względem designu wygląda to naprawdę ciekawie i rejestrator z pewnością może się podobać.

Tym co jednak najbardziej mi się podoba w tej konstrukcji to sposób montażu, zrezygnowano tu z tradycyjnych zaczepów na rzecz uchwytu magnetycznego który jednocześnie pełni rolę stacji dokującej z funkcją zasilania. Silny magnes umieszczony w kulistym gnieździe uchwytu bardzo dobrze trzyma rejestrator w stałej pozycji, dając stu procentową pewność że rejestrator się nam nie odłączy nawet w ekstremalnych warunkach. Oprócz pewnego mocowania największą zaletą tego rozwiązania jest szybkość montażu i demontażu, wystarczy jednym ruchem rozłączyć rejestrator z uchwytem i już możemy go zabrać ze sobą, pozostawiając na szybie jedynie zamontowaną na stałe stację dokująca z podłączonym do niej  zasilaniem. Jak dla mnie idealne rozwiązanie.

zobaczcie też jak to wygląda w praktyce.

Jeżeli chodzi o samo wykonanie rejestratora to jest całkiem niezłe. Konstrukcja z twardego tworzywa sztucznego wydaje się bardzo solidna, spasowanie poszczególnych elementów przyzwoite (chociaż nie idealne), a rozmieszczenie przycisków ergonomiczne. Pomyślano również o zabezpieczeniu złącza miniUSB i czytnika kart microSD, chowając je pod specjalną klapką, gdzie znalazło się też miejsce na przycisk reset.

 

Jak na tak mały rejestrator, udało się konstruktorom zmieścić tu całkiem pokaźny kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1.2", który trzeba przyznać wyświetla niezłej jakości obraz i to nawet patrząc na ekran pod dużym kątem. 

Całość uzupełnia wbudowana bateria o pojemności 180mAh, która pozwala na korzystanie z rejestratora bez podłączonego zasilania. Jest to szczególnie przydatne gdy chcemy skorzystać z rejestratora jako aparatu fotograficznego. W awaryjnej sytuacji możemy wypiąć rejestrator z uchwytu i zabrać go na zewnątrz celem wykonania kilkunastu a nawet kilkudziesięciu zdjęć bez obawy że urządzenie od razu nam się rozładuje.

II. Specyfikacja techniczna

Poznaliśmy już budowę wideo-rejestratora NAVITEL R1000 wiec sprawdźmy jeszcze jego specyfikację.

Ogólne

Obrót urządzenia             360°
G-sensor                          tak
Moduł GPS                      tak
Tryb parkingowy              tak
Wi-Fi                                tak, Chipset AP6181
Obsługa kart microSD     do 64 GB
Sposób montażu             Taśma 3M, uchwyt magnetyczny
Głośnik                             tak
Mikrofon                           tak

Nagrywanie

Format wideo                    MP4
Format zdjęć                     JPG
Rozdzielczość nagrań       1920х1080 FullHD
Rozdzielczość zdjęć          2048х1536
Ilość klatek na sekundę     30 fps
Nagrywanie w pętli             tak

Optyka

Rodzaj soczewki                6-warstwowe szkło
Kąt nagrywania                  165°
Sensor                                GC2023 (1080P)

Wyświetlacz

Przekątna ekranu                 1.2"
Rozdzielczość ekranu          240x204
Proporcje ekranu                 16:9

Inne

Procesor                              MSTAR MSC8328
Pojemność baterii                180 mAh, napięcie 3.7 V
Zasilanie                               USB 2.0 DC 5V 1– 1.5 А
Pobór prądu                         700 mA
Dostępne języki interfejsu    Angielski, Niemiecki, Koreański, Francuski, Włoski, Polski, Łotewski, Rumuński, Słoweński, Czeski, Rosyjski, Hiszpański, Japoński, uproszczony Chiński, tradycyjny Chiński.
Wymiary                              4.8х4.8х8.2 mm

III. Funkcje i ustawienia

Pomimo niewielkich rozmiarów wideorejestrator Navitel R1000 jest nadspodziewanie dobrze wyposażony we wszystkie funkcje znane z droższych modeli. Mamy tu możliwość nagrywania w rozdzielczości FullHD, wbudowany moduł GPS oraz WiFi współpracujące z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne. Do dyspozycji mamy też G sensor oraz możemy korzystać z trybu parkingowego - czy można chcieć czegoś więcej?

Jeżeli chodzi o obsługę wideo-rejestratora oraz poruszanie się po jego menu to jest ono bardzo intuicyjne, do dyspozycji mamy tu cztery główne ekrany takie jak wideo, zdjęcia, przeglądanie zapisanych nagrań oraz przeglądanie zdjęć. W każdym z tych ekranów mamy też dostęp do bardziej szczegółowych ustawień które mogliście zobaczyć w recenzji zamieszczonej powyżej, a tych jest naprawdę dużo. Możemy ustawiać rozdzielczość nagrań i zdjęć, zmieniać ekspozycje i balans bieli, czułość ISO, kontrast itp.  W menu znajdziemy też ustawienia odnośnie WiFi, trybu parkingowego czy G sensora. Dla tych co nie oglądali filmu kilka zdjęć z konfiguracji.

Ponieważ rejestrator ma wbudowany moduł WiFi możemy się też połączyć z nim poprzez dedykowana aplikację. W tym celu wystarczy na naszym telefonie wybrać sieć WiFi rozsyłaną przez rejestrator i uruchomić dedykowaną aplikację "NAVITEL R1000" (do pobrania ze strony producenta)

Aplikacja oprócz podglądu obrazu na żywo udostępnia możliwość przeglądania i pobierania zapisanych filmów i zdjęć oraz wprowadzanie kilku ustawień w samym wideorejestratorze. 

IV. Nagrania i zdjęcia

Zanim przejdziemy do nagrań i zdjęć przypomnę tylko że niezbędne będzie dokupienie sobie karty microSD, ponieważ rejestrator nie posiada wbudowanej pamięci na nagrania co jak się okazuje nie dla wszystkich jest oczywiste. NAVITEL R1000 obsługuje karty o pojemności do 64GB, pamiętajcie jedynie aby były to karty przynajmniej klasy 10 aby nie było później problemu z płynnością nagrań. Rejestrator umożliwia też nagrywanie w pętli (czyli najstarsze nagrania są nadpisywane przez nowsze) tak więc możecie korzystać też z mniejszych kart pamięci bez obawy że w najbardziej istotnym momencie zabraknie wam miejsca na nagranie.

Nie ma też obawy że ważne naganie zostanie skasowane, o to dba "G sensor"  który po wykryciu uderzenia, nagłego hamowania czy przyspieszania, oznaczy nagranie i zabezpieczy je przed skasowaniem czy nadpisaniem. Oczywiście możemy też sami zabezpieczyć taki film przed skasowaniem poprzez krótkie  naciśniecie przycisku zasilania podczas nagrywania.  

Rejestrator umożliwia też wybór długości nagrań od 1-10 minut, czyli np. z godzinnego przejazdu będziemy mieli 60 filmów po 1 min lub 6 po 10 min. Ile wybierzecie zleży tylko od was i pojemności waszej karty pamięci. 

No dobrze, jeżeli już wszystko sobie ustawiliśmy to czas na najważniejsze czyli nagrania. Za ich jakość odpowiada w głównej mierze szerokokątny szklany obiektyw o kącie widzenia 165 stopni, wyposażony jak zapewnia producent w 6-warstwowe szkło i image sensor GC2023.  .

Filmy nagrywane są w rozdzielczości FullHD 1920x1080 z prędkością 30fps  i zapisywane w formacie MP4. Ich jakość, szczególnie w dzień jest jak dla mnie całkiem niezła. Obraz jest wyraźny, kolory nieźle odwzorowane nie ma też problemów z płynnością. Filmy z przejazdu z pewnością będą się nadawały do pochwalenia się przed znajomymi, nie mówiąc już o wykorzystaniu ich jako materiał dowodowy w przypadku kolizji. 

Ponieważ ocena jakości nagrywanych materiałów może być subiektywna, przed wyborem rejestratora proponuje zapoznać się z filmikami nagranymi za pomocą NAVITEL R1000. 

błąd aplikacji

Jeżeli chodzi o zdjęcia jakie uda wam się wykonać za pomocą tego wideorejestratora, to tutaj trzeba powiedzieć że ich jakość w zupełności wystarczy do udokumentowania jakiegoś zdarzenia, jednak nie jest to aparat którym zrobicie pamiątkowe zdjęcia z wycieczki i będziecie się nimi chwalić na portalach społecznościowych. 


V. Podsumowanie

NAVITEL R1000 biorąc pod uwagę stosunek ceny do możliwości to jeden z ciekawszych wideorejestratorów jakie ostatnio pojawiły się na rynku. Za niecałe 400zł (sprawdź aktualną cenę) otrzymujemy możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości FullHD, z wykorzystaniem znaczników GPS ( dokładna lokalizacja i prędkość na filmie), wbudowany modem WiFi współpracujący z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne, czy też dobrze działający tryb parkingowy. Największym jednak atutem, przynajmniej jak dla mnie, jest jakość wykonania i świetny uchwyt zapewniający maksimum komfortu podczas użytkowania. Biorąc to wszystko pod uwagę, uważam że zakup rejestratora R1000 będzie dobrym wyborem, tym bardziej że w cenie otrzymujemy jeszcze pełną 12 miesięczną licencje na mapy Europy (aplikacja na smartfony i tablety).

Nowości z kategorii "odtwarzacze multimedialne"

Nowości z kategorii "małe AGD"

Nowości z kategorii "telewizory"