Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

10 NEXO-KIDDO    button 2

NavRoad Nexo Kiddo to multimedialny tablet, który z pewnością dałby dużo radości każdej mamie i tacie, ale… został stworzony z myślą o najmłodszych. Kolorowa, wykonana ze specjalnej mieszanki aksamitnej gumy obudowa, nie tylko dobrze komponuje się z plecakiem lub pokojem dziecka, ale też skutecznie chroni urządzenie przed uszkodzeniami. Na tablecie zostały zainstalowane aplikacje edukacyjne i rozrywkowe, wśród nich pierwszy raz w Polsce – Wyspa Leona, najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych na rynku aplikacji rozwijających myślenie logiczne, wiedzę i zdolności manualne dziecka.

NavRoad Nexo Kiddo jest efektem badań i obserwacji… najmłodszych. W odróżnieniu od wielu obecnych już na rynku tabletów, ma on uczynić z dziecka twórcę a nie tylko konsumenta treści multimedialnych. Dlatego też system operacyjny oparty na Androidzie 4.2.2 wyposażony został w specjalny interfejs, dzięki któremu dziecko ma dostęp do rekomendowanych aplikacji edukacyjnych. Z kolei opiekun, za pomocą funkcji kontroli rodzicielskiej może sprawnie zarządzać zawartością tabletu, dodając np. specjalnie wyselekcjonowane aplikacje dla dzieci ze strony www.nexokiddo.com. – Tak ambitne podejście do tematu tabletu dla dzieci wzbudziło nasze zainteresowanie – podkreśla Mikołaj Szelc, Starszy Kierownik Marki odpowiedzialny w Hortex Holding za markę Leon – dlatego też zdecydowaliśmy się na premierową odsłonę multimedialnej aplikacji edukacyjnej Wyspa Leona właśnie na urządzeniu Nexo Kiddo.

09 NEXO-KIDDO lezace-kat

Wyspa Leona to multimedialna aplikacja, w której dzieci odwiedzając kolejne miejsca na wyspie, odkrywają jednocześnie świat logiki, cywilizacji, przyrody oraz nauki i techniki. Zwierzęta mówiące ludzkim głosem są przewodnikami prowadzącymi młodych odkrywców do celu.

By ułatwić dzieciom i rodzicom wybór odpowiednich aplikacji edukacyjnych spośród setek tysięcy dostępnych w Sklepie Play Google, stworzono specjalny portal www.nexokiddo.com, na którym można znaleźć dokładny opis, a następnie pobrać rekomendowane aplikacje edukacyjne.
Interfejs urządzenia został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych rączkach naszych dzieci – podkreśla Łukasz Gruszka, Product Manager NavRoad Nexo – z kolei z myślą o nas, rodzicach – zaprojektowaliśmy panel rodzicielski, który pozwala dodawać i usuwać aplikacje, a także zarządzać czasem spędzonym przez dziecko przy tablecie.

Nexo Kiddo został wyposażony w dwie kamery, dzięki którym dziecko może nagrywać otaczający świat lub też robić zdjęcia kolegom i koleżankom. Urządzeniem steruje wydajny procesor taktowany zegarem 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej gwarantuje sprawne działanie aplikacji edukacyjnych, a z kolei 8 GB wbudowanej pamięci Flash pozwala na wygodne zapisywanie zdjęć, dźwięków, nagrań filmowych czy ebooków. Więcej informacji na www.navroad.com

Specyfikacja techniczna:

WYŚWIETLACZ                             7” dotykowy, 5-punktowy

WBUDOWANA PAMIĘĆ               NAND FLASH 8 GB

SYSTEM OPERACYJNY              Android 4.2.2 Jelly Bean

WiFi                                                 802.11b/g/n

PROCESOR                                             Rockchip RK2926, 1 GHz

PAMIĘĆ RAM                                 512 MB DDR3

ROZSZERZENIE PAMIĘCI          czytnik kart microSD/SDHC do 32GB

BATERIA                                          Li-Polymer, 2800mAh

ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU      800x480 piksel

ZŁĄCZA                                           miniUSB host/OTG, gniazdo słuchawkowe

KAMERY                                          tylna 2 Mpix, przednia 0.3 Mpix,

AKCELEROMETR                          wbudowany

FUNKCJE DODATKOWE             preinstalowana aplikacja Wyspa Leona, kontrola     rodzicielska, odtwarzanie filmów, muzyki, galerie zdjęć, Google Play

WYMIARY                            197,5 x 129 x 12,5 mm, gumowa obudowa

WAGA                                               317 g

AKCESORIA W ZESTAWIE         ładowarka mini USB, kabel USB, kabel miniUSB OTG

 

 

 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone