Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

  ps POCKET18x9 30 410x470

myPhone Pocket 18x9 - poręczny smartfon z panoramicznym ekranem

Smartfony z ekranami 18x9, czy jak kto woli 2x1 to już nie tylko ciekawostka a trend który w najbliższym czasie zapewne zdominuje rynek telefonów, dlatego też w ofercie większości producentów już teraz znajdziecie przynajmniej kilka modeli wyposażonych w tego typu ekrany. Na tym polu nie odstaje też polska marka jaką jest myPhone, w portfolio której właśnie pojawiły się trzy nowe modele telefonów wyposażonych w panoramiczne ekrany 18x9. Dzisiaj sprawdzimy najtańszy z nich, czyli model  myPhone Pocket 18x9 do którego recenzji was zapraszam. 

I. ROZPAKOWANIE / OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

myPhone Pocket 18x9 zapakowany został w nieduże, szczególnie jak na smartfon o przekątnej ekranu 5 cali, estetyczne pudełko z miękkiego kartonu, na którym nie zabrakło zdjęcia telefonu oraz jego szczegółowej specyfikacji technicznej. 

Wewnątrz opakowania oprócz telefonu nie znajdziecie nic poza niezbędnym wyposażeniem. W skład zestawu wchodzi ładowarka, kabel USB/microUSB oraz instrukcja obsługi. Na próżno szukać tu zestawu słuchawkowego, foli ochronnej na ekran czy jakiegoś etui, co jednak jest zrozumiałe biorąc pod uwagę bardzo niską cen tego modelu która na dzień dzisiejszy wynosi jedynie 269zł.  

 

Wykonanie.

Pomimo iż mamy do czynienia z telefonem mocno budżetowym, muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony jego wykonaniem. Konstrukcja jest dobrze spasowana a użyte materiały całkiem przyzwoitej jakości. Telefon nieźle prezentuje się też pod względem designu co w dużej mierze jest zasługą ekranu 18x9. Wydłużony ekran w połączeniu z cienkimi ramkami sprawia że telefon jest bardziej smukły a co za tym idzie bardziej kompaktowy niż typowe 5-cio calowce. Jedyne do czego można mieć pewne uwagi to brak powłoki zapobiegającej nadmiernemu palcowaniu się ekranu, tak więc warto by tu pomyśleć o dokupieniu jakiegoś dobrej jakości szkła ochronnego na ekran

Oczywiście trzeba sobie jasno powiedzieć że pomimo iż mamy tu ekran 18x9 i relatywnie cienkie ramki to do bezramkowców mu jeszcze dużo brakuje, choć wygląda to zdecydowanie lepiej niż w przypadku typowych smartfonów i tutaj widać że obrany kierunek jest jak najbardziej właściwy.

Jeżeli chodzi o złączą i przyciski to tutaj  raczej klasycznie. Na prawej krawędzi znajdziemy belkę regulacji głosu oraz przycisk power, na górze znalazły się złącza microUSB oraz jack 3.5mm, natomiast lewa krawędź pozostała pusta. Na plus można tu zaliczyć umieszczenie głośnika na dolnej krawędzi telefonu co jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż gdy znajduje się on na plecach telefonu.

To jeszcze szybki rzut oka do wewnątrz.

Ponieważ telefon wyposażony został w wymienną baterie, po zdjęciu tylnych pleców mamy dostęp do slotów na karty SIM oraz czytnika kart microSD. W przeciwieństwie do telefonów ze złączami hybrydowymi (szufladką na karty) tutaj nie musimy wybierać pomiędzy funkcją dualSIM a dodatkową pamięcią microSD. myPhone Pocket 18x9 pozwala jednocześnie korzystać z dwóch kart SIM oraz karty microSD co jak dla mnie jest dużą zaletą tego modelu.

Z telefonem możecie się bliżej zapoznać oglądając wideo-recenzję którą dla was przygotowałem.

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. PARAMETRY / SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Czujniki

Akcelerometr / Światła

GPS
Glonass / Moduł GPS / Obsługa A-GPS

ID

SKU / SMA001890

Aparat
Rozdzielczość nagrywania wideo kamery tylnej [px] 1920x1088
Aparat przedni [Mpx] 2
Funkcja  Autofocus
Aparat główny [Mpx] 8.0
Lampa błyskowa
Drugi obiektyw główny [Mpx] 0.3
Podwójny obiektyw aparatu tylnego


Bateria

Wyjmowana bateria
Bateria [mAh] 2000
Rodzaj baterii Li-ion

Dodatkowe
Zawartość zestawu
Ładowarka, Bateria, Karta gwarancyjna, Instrukcja obsługi

Karty SIM
rozmiar 1 SIM  micro SIM
Tryb DualSIM  dual standby
rozmiar 2 SIM nano SIM

Komunikacja
Częstotliwość Wi-fi [GHz] 2,4
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Micro USB 2.0
Gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm
Bluetooth 4.0

Pamięć
Typ RAM
DDR3
Wewnętrzna [GB] 8
Typ karty pamięci microSD
RAM [GB] 1
Max karta pamięci SD [GB] 32

Procesor
GPU Model procesora Mali - 400MP
Taktowanie CPU [Ghz] 1.3
GPU Taktowanie [Mhz] 416
Liczba rdzeni Quad-Core
Chipset MTK6580M
Producent MediaTek

Sieć
2G [MHz]  850/900/1800/1900
3G [MHz]  900/2100

System operacyjny
Wersja 7
Nazwa Android

Waga i wymiary
Waga urządzenia z baterią [g] 142
Wymiary [mm] 138,8 x 67 x 9,9
Wymiary opakowania [mm] 150 x 75 x 46

Wyświetlacz
Ekran 18x9
Przyciski nawigacyjne na ekranie
Stosunek ekranu do urządzenia [STBR] 69.16
Zaokrąglone szkło 2.5 D
Rozmiar ["] 5.0
Zagęszczenie [ppi] 215
Rozdzielczość [px] 480 x 960
Technologia wyświetlacza TN

System i Aplikacje 

myPhone Pocket 18x9 działa pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat w czystej wersji. Mamy tu typowe ustawienia jakie znajdziecie w większości telefonów z tym systemem operacyjnym dlatego też nie będę ich wam tu po raz kolejny opisywał. Powiem jedynie że telefon nie oferuje obsługi gestów i nie ma możliwości wybudzenia go za pomocą dwukrotnego dotknięcia wygaszonego ekranu, co akurat sam często używam w innych telefonach i czego nieco mi tu brakuje.  

Aplikacje 

Jeżeli chodzi o zainstalowane aplikacje to telefon nie jest nimi przeładowany. Znajdziemy tu głównie aplikacje wchodzące w skład systemem Android, tak więc nie zajmą nam one zbyt dużo miejsca w pamięci telefonu którego jak wiecie nie ma tu zbyt dużo.

IV. EKRAN / WYDAJNOŚĆ

Ekran

myPhone Pocket 18x9  wyposażony został w ekran 18x9 o przekątnej 5cali, którego tak naprawdę jedynym atutem są wspomniane proporcje. Niestety jest to ekran TN, czyli jak się domyślacie dysponujący bardzo kiepskimi kątami widzenia, słabo radzący sobie z poprawnym odwzorowaniem kolorów, oraz nie najlepiej wypadający pod kątem kontrastu i maksymalnej jasność. Oczywiście do przeglądania internetu czy oglądania filmów na YouTube powinien wystarczyć, nie mnie jednak jak dla mnie jest on tu największym rozczarowaniem. 

Jeżeli chodzi o dotyk to jak na razie nie mam co do niego większych uwag, jednak muszę wspomnieć że jest on jedynie dwupunktowy tak więc o obsłudze bardziej skomplikowanych gestów możemy niestety zapomnieć.

wydajność

myPhone Pocket 18x9 zbudowany został w oparciu o czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 Cortex A7 taktowany zegarem 1.3Ghz,  wspierany grafiką Mali-400MP oraz 1GB pamięci RAM i 8GB pamięci wewnętrznej. Niestety nawet jak na telefon mocno budżetowy wygląda to dość słabo.Taka specyfikacja nie gwarantuje nam szybkiego działania telefonu z kilkoma równocześnie działającymi w tle aplikacjami, nie mówiąc już o nieco bardziej wymagających grach, które nawet jeżeli uda wam się uruchomić to jednak sama rozgrywka będzie już mocno utrudniona. Minusem jak dla mnie jest też fakt że zastosowany chipset nie posiada wsparcia dla technologi LTE, co powoduje że jesteśmy skazani na łączność 3G i znacznie niższe transfery pobierania danych. Na co więc możemy liczyć? przekonajmy się. 

Do sprawdzenia wydajności myPhone Pocket 18x9 tradycyjnie skorzystałem z aplikacji AnTuTu.

Jak mogliście zobaczyć na powyższych zdjęciach, wynik jaki udało się uzyskać w tym chyba najpopularniejszym benchmarku to 21374 punkty. Myślę że wszyscy którzy śledzą wyniki jakie inne smartfony uzyskują obecnie w tym benchmarku wiedzą że nie jest to zbyt dużo (nawet jak na telefon mocno budżetowy), jednak z drugiej strony muszę się przyznać że analizując specyfikację techniczną tego telefonu obawiałem się że uzyskany wynik będzie jeszcze niższy, więc i tak jestem nim pozytywnie zaskoczony i z ostateczną oceną tego smartfona poczekam do zakończenia testów. 

V. JAKOŚĆ ROZMÓW / MULTIMEDIA / KAMERY

Jakość rozmów

myPhone Power wyposażony został w funkcję Dual SIM, dzięki której możemy jednocześnie korzystać z dwóch numerów telefonicznych. Oczywiście DualSIM działa  w trybie pasywnym tak więc jeżeli prowadzimy rozmowę z jednego numeru drugi numer jest w tym czasie nieaktywny.

Jeżeli chodzi o jakość połączenia, to podobnie jak w przypadku większość obecnie sprzedawanych telefonów jest ona na zadowalającym poziomie i nie odnotowałem problemów z poprawnym działaniem zarówno po mojej stronie jak i po stronie mojego rozmówcy.

Multimedia

myPhone Power dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów z serwisów wideo takich jak np.YouTube, materiały, odtwarzały się płynnie, obraz był dobrej jakości (choć maksymalna rozdzielczość którą możemy wybrać to 480p ),nie było też problemów z dźwiękiem. Oczywiście warunkiem jest abyśmy patrzyli centralnie w ekran o czym zresztą już wspominałem w przypadku omawiania kątów widzenia wyświetlacza. 

Kamery

Biorąc pod uwagę cenę telefonu trudno było spodziewać się zastosowania w nim jakichś super kamer i tutaj niespodzianki nie było. Do dyspozycji otrzymujemy jedynie 2.0Mpx kamerę przednią oraz 5.0 MPX kamerę tylną która dość zaskakująco w tym przedziale cenowym otrzymała wsparcie w postaci kamerki 0.3 MPx. Jakość zdjęć pozostawiam waszej ocenie.

główny aparat

przednia kamera

VI. WiFi, GPS i  bateria 

WiFi

Na koniec tradycyjnie sprawdziłem jak działają moduły WiFi i GPS oraz zobaczymy na co stać zastosowana tu baterię.

Do sprawdzenia modułu WiFi jak zwykle posłużyłem się aplikacją Wifi Analyzer z której wynikami będziecie mogli zapoznać się poniżej. 

Pomiarów dokonałem w pokoju z routerem, pokoju obok ( jedna ściana z cegły), oraz dwa pokoje dalej (dwie ściany z cegły).

Od razu powiem że telefon obsługuje jedynie wifi w paśmie 2.4Ghz

Jak widzicie moduł WiFi działa bez zarzutu, siła sygnału jest na akceptowalnym poziomie nawet w przypadku najbardziej oddalonego pomieszczenia, tak więc śmiało możemy zapisać go po stronie plusów tego modelu.

GPS

Oczywiście w smartfonie nie mogło zabraknąć też modułu GPS. Tutaj sytuacja nie wygląda już tak dobrze jak w przypadku WiFi,  ale też nie ma większych powodów do marudzenia. Co prawda nie udało mi się złapać sygnału w pomieszczeniu w pobliżu okna, gdzie jak wiecie z innych moich testów, niektóre modele smartfonów sobie radziły, ale już w otwartym terenie nie było z tym problemu więc mogę powiedzieć że choć nie należy on do wyróżniających to jednak działa poprawnie.

Bateria.

Na koniec tradycyjnie bateria. Pojemność 2000mAh na nikim nie robi wrażenia, szczególnie gdy mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 5", jednak jak się okazuje w przypadku tego telefonu, dość słabe podzespoły okazały się też mało wymagające jeżeli chodzi o pobór energii, dzięki czemu przy typowym korzystaniu z telefonu bateria z powodzeniem wystarczy na cały dzień pracy, przez co myPhone Pocket 18x9 w niczym nie ustępuje konkurencyjnym modelom z tego segmentu cenowego.

VII. Podsumowanie.

Po kilku dniach spędzonych z smartfonem  myPhone Pocket 18x9 mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony otrzymujemy naprawdę nieźle wykonany telefon, wyposażony w panoramiczny ekranem 18x9, o przyjemnym dla oka designie, mogący pochwalić się kompaktowymi gabarytami i dużą ergonomią, jednak z drugiej strony nieco zawodzący pod względem specyfikacji, która nawet jak na telefon mocno budżetowy wydaje się odstawać na tle równie tanich a nawet tańszych smartfonów z klasycznymi ekranami. Biorąc pod uwagę jedynie cenę telefonu to w tej kwocie znajdziecie przynajmniej kilkanaście modeli o mocniejszej specyfikacji, jednak jeżeli zależy wam na ekranie 18x9 to tutaj na dzień dzisiejszy myPhone Pocket 18x9 praktycznie nie ma konkurencji. Końcowa ocena nie jest więc łatwa i tutaj każdy z was musi zadać sobie pytanie czy bardzie zależy mu na wydajności telefonu czy też jego kompaktowych wymiarach. Mnie osobiście ten model nie przekonał, głównie za sprawą bardzo słabych kątów widzenia jakie oferuje zastosowany w nim wyświetlacz, choć przyznam się że bardzo kuszą mnie wymiary tego telefonu jakie oczywiście zawdzięcza on ekranowi o proporcjach 18x9, dlatego też z niecierpliwością czekam na możliwość sprawdzenia dla was drugiego z modeli smartfonów jakie pojawiły się w ofercie marki myPhone, a mianowicie modelu Prime 18x9 LTE, który przynajmniej na papierze łączy w sobie wydajność z wszystkimi atutami ekranów 18x9. Czy okaże się on złotym środkiem? Mam nadzieję że już wkrótce będziemy się mogli o tym przekonać. 

Nowości z kategorii "odtwarzacze multimedialne"

Nowości z kategorii "małe AGD"

Nowości z kategorii "telewizory"