banner

KODY RABATOWE

Laptop Ninkear N14 Pro 14 cali

N14 pro.png

https://www.geekbuying.com/go/8AY2FsGH

Kupon rabatowy - 85QS6NRT

Tablet BMAX MaxPad i9 Plus

tablet.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXycpjn

Kupon rabatowy - 7HXCRB4Z

Minikomputer do gier T-bao

 

mini komp.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXy3rbP

Kod rabatowy - 7H8XM2OG

Monitor gamingowy KTC H27T22

monitor ktc.png

https://www.geekbuying.com/go/89UnZOOC
Kupon rabatowy - 72PLMS0K

Projektor WANBO TT

Wanbo TT.png

https://www.geekbuying.com/go/89JmAJ0T

Kod rabatowy - WANBO1

Projektor WANBO X5

projektor wanbo.png

https://www.geekbuying.com/go/85EJAoln
Kod rabatowy - NNNDEWBX5

ROBOT PROSCENIC M9

 

proscenic.png

https://www.geekbuying.com/go/883Tn3OM

Kod rabatowy: 86QDCGRWW

 

Aktualności - TOP 10

Kamera Termowizyjna VEVOR SC240N

obraz 2023 08 16 120057122

W dzisiejszym odcinku recenzja kamery termowizyjnej VEVOR SC240N.
Sprawdź gdzie ucieka ciepło z twojego domu, znajdź wycieki z instalacji CO i CW lub skontroluj stan połączeń elektrycznych.

Więcej…

Doogee S98 z dwoma ekranami i noktowizorem

Doogee zapowiada nowy telefon z serii S. Wytrzymały telefon Doogee S98 ma zostać wprowadzony do globalnej sprzedaży pod koniec marca.

Więcej…

Data premiery i cena Doogee V20 została właśnie ujawniona

dooge V20

Doogee potwierdził datę premiery swojego najnowszego, wytrzymałego telefonu V20. Telefon będzie dostępny w przedsprzedaży na AliExpress od 21 lutego. V20 ma funkcje, których nie spodziewałbyś się po wytrzymałym telefonie.

Więcej…

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G

DOOGE

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G, dla pierwszych osób które zamówią ten telefon w przedsprzedaży bardzo duże rabaty oraz nagrody.

Więcej…

 T232FHD506 front net 300x195

Ponieważ zbliża się okres świąteczny i wielu z was zastanawia się nad wymianą telewizora, postanowiłem przygotować dla was krótką recenzję zestawu składającego się  z telewizora Ferguson T232FHD506, wysokiej jakości regulowanego uchwytu do zamocowania telewizora  na ścianie NB P5 Fiber Novelty, oraz bardzo funkcjonalnych półek rtv, pełniących zarazem funkcję maskownicy przewodów. 

Często piszecie do nas z prośbą o przygotowanie zarówno recenzji telewizorów jak również wszelkiego rodzaju uchwytów, oraz innych akcesoriów służących do ich montażu, dlatego też kiedy otrzymaliśmy propozycję przygotowania recenzji telewizora Ferguson T232FHD506, od razu postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym oczekiwaniom i poszukać jakiegoś zestawu montażowego do powieszenia go na ścianie. Pomimo iż wybór jest ogromny to jednak pod względem jakości, wykonania, czy funkcjonalności, większość z nich pozostawia niestety wiele do życzenia i ku naszemu zaskoczeniu okazuje się że wcale nie jest łatwo wybrać coś co warto by wam polecić. 

Nasz wybór padł ostatecznie na obrotowy uchwyt P5 firmy Fiber Novelty przeznaczony do telewizorów o przekątnej ekranu od 32" do 55", którego atutem jest nie tylko funkcjonalność, ale również wysoka jakość wykonania przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Przeglądając ofertę sklepu należącego do tej marki, natrafiliśmy też przy okazji na bardzo funkcjonalne naścienne półki przeznaczone na sprzęt audio-video, pełniące równocześnie funkcję maskownicy przewodów, dzięki którym nasz zestaw nie tylko bardzo dobrze się prezentuje, ale też jest nadspodziewanie praktyczny.

I. Montaż zestawu

Zanim zajmiemy się więc samym telewizorem który jest bohaterem dzisiejszej recenzji, na początek kilka słów o akcesoriach które wykorzystaliśmy do zamontowania telewizora na ścianie.  

Uchwyt przekonał nas głównie jakością wykonania jak również funkcjonalnością w postaci bardzo rozbudowanych możliwości regulacji położenia telewizora zarówno w pionie jak i poziomie. Najlepiej pokazuje to poniższa infografika którą zapożyczyliśmy sobie ze strony producenta.

Jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach do jego wykonania użyto wysokiej jakości materiałów, wszystkie elementy zostały idealnie spasowane i wykończone, trudno szukać tu też jakichś nieestetycznych spawów które często spotykaliśmy przeglądając oferty niektórych producentów. Ponadto zastosowany system maskownic i prowadnic kabli sprawia że uchwyt jest nie tylko funkcjonalny ale bardzo dobrze się prezentuje, co ma szczególne znaczenie w sytuacji gdy nasz telewizor będzie zamontowany w takim położeniu że uchwyt stanie się widoczny.

Sam montaż jeż bardzo prosty i sprowadza się do wywiercenia czterech otworów i przykręcenia go do ściany. W zestawie znajdziemy wszystkie potrzebne kołki montażowe oraz śruby tak więc wystarczy nam właściwie wiertarka i kluczyk do przykręcenia uchwytu. Równie łatwo zamontujemy sam telewizor, tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem jest zdejmowana blacha montażowa którą przykręcamy do telewizora. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bardzo łatwo zdemontować telewizor z uchwytu odkręcając tylko jedną śrubkę, bez konieczności demontażu całego uchwytu. 

Uchwyt jest bardzo uniwersalny dlatego też powinien pasować do większości telewizorów, gdybyście jednak mieli wątpliwości czy będzie się nadawał do waszego telewizora załączam wam jego specyfikację techniczną  

Parametry Techniczne

max. udźwig 36,4 kg
do telewizorów 32"- 55"
regulacja obrotu do 160°
regulacja nachylenia w zakresie +10° / -2°
korekcja przechyłu ekranu ±4°
regulowana odległość od ściany w zakresie 42 ~ 452 mm
uchwyt certyfikowany TUV, GS
jakość wykonania potwierdzona normą ISO 9001
kompatybilny z VESA (rozstaw otworów montażowych) norma:
VESA 100 (odstęp otworów 100mm x 100 mm)
VESA 200x100 (odstęp otworów 200mm x 100mm)
VESA 200 (odstęp otworów 200mm x 200 mm)
VESA 300 (odstęp otworów 300mm x 300 mm)
VESA 400x200 (odstęp otworów 400mm x 200 mm)
VESA 400 (odstęp otworów 400mm x 400 mm)

Drugim elementem zestawu jaki mogę wam polecić są półki naścienne FOX będące również w ofercie firmy Fiber Novelty.

Półki oferowane są w kilku wariantach, tak naprawdę różniących się między sobą ilością półek i długością maskownicy. Dostępne są modele FOXGS-S (jedna półka)  FOX2 (dwie półki), FOX3 (trzy półki). Półki są ze sobą kompatybilne tak więc nic nie stoi na przeszkodzie aby je ze sobą łączyć. W naszym przypadku wykorzystaliśmy akurat trzy zestawy półek FOXGS-S dzięki czemu uzyskaliśmy funkcjonalność półki FOX3. Jeżeli nie potrzebujecie tylu półek a chcecie jedynie zamaskować przewody biegnące do telewizora możecie dokupić same maskownice przewodów pasujące do systemu FOX.

Podobnie jak w przypadku uchwytu do telewizora, półki zwróciły naszą uwagę głównie ze względu da ciekawy design oraz bardzo dobre wykonanie. Metalowa konstrukcja, maskownica z wysokiej jakości tworzywa oraz czarne hartowane szkło sprawiają że półka nie tylko świetnie się prezentuje, ale też jest bardzo wytrzymała. Wystarczy wspomnieć że każda z półek wytrzymuje ciężar nacisku aż 9kg co przy obecnej wadze urządzeń RTV, pozwala na postawienie na niej praktycznie każdego urządzenia. 

Poniżej kolejna infografika pokazująca ich najważniejsze cechy.

Atutem wspomnianych półek jest ich łatwy montaż. Podobnie jak w przypadku uchwytu, w zestawie znajdziemy zestaw kołków i śrub montażowych służących do zmontowania półki i przykręcenia jej do ściany. Każda z półek składa się z czterech elementów takich jak blacha montażowa, podpora pod półkę, szklana półka oraz maskownica.

Dzięki licznym otworom na blasze montażowej przykręcanej do ściany mamy możliwość regulacji wysokości położenia samej półki bez konieczności demontażu samego zestawu. Poniżej kilka zdjęć zrobionych przez nas na etapie montażu.

Dla zainteresowanych załączam jeszcze specyfikację techniczną.

Parametry Techniczne

półka szklana ze szkła hartowanego 6 mm,
konstrukcja i stelaż wykonany ze stali,
maskownica wykonana z PCV,
wymiary półki: 380mm x 325mm x 302mm (szerokość x wysokość x głębokość)
maksymalny udźwig do 9 kg
certyfikaty: ISO9001, GS i TUV
dostępna w kolorze czarnym

II. Wykonanie i złącza

Telewizor mamy już zawieszony więc możemy przejść do jego recenzji.

Ferguson T232FHD506 wyposażony został w 32" -calową matrycę Full HD charakteryzującą się dobrym kontrast 5000:1 i szerokimi kątami widzenia 178/178 stopni, nieco więcej powiemy sobie o niej w dalszej części naszej recenzji kiedy to przejdziemy do sprawdzenia jakości obrazu.  

Jeżeli chodzi o design to trzeba przyznać że telewizor może się podobać. Wąskie ramki wokół ekranu w kolorze fortepianowej czerni, ładnie wykonany nóżki to elementy które sprawiają że telewizor wygląda nowocześnie i dobrze będzie się prezentował zarówno postawiony na szafce jak również zawieszony na ścianie. 

Nieźle wygląda to również gdy spojrzymy na tył tego telewizora.  

Znajdziemy tu dwa skierowane do dołu głośniki o mocy 5W każdy, oraz szereg złącz w jakie został wyposażony ten model telewizora.

To właśnie wspomniane złącza stanowią o głównej sile tego telewizora. Do dyspozycji mamy trzy złącza HDMI, złącze SCART, złącze komputerowe VGA, wejście dźwięku PC Audio, złącze antenowe, złącze USB, cyfrowe wyjście dźwięku Coaxial, wyjście słuchawkowe a nawet złącze Common Interface CI do podłączenia modułów płatnych telewizji.

Ponieważ większość z tych złącz nie wymaga omawiania wspomnę jedynie o zaletach dwóch z nich na które chciałem wam zwrócić uwagę.

Pierwsze to złącze PC które z pewnością ucieszy posiadaczy starszych komputerów. To właśnie dzięki niemu będziecie mogli za pomocą zwykłego kabla d-sub, podłączyć sobie ten telewizor do komputera i korzystać z niego jak z ogromnego monitora. Dodatkowo za pomocą zwykłego kabla zakończonego z dwóch stron wtyczkami typu "Jack" możecie sobie do niego doprowadzić głos wprost z karty dźwiękowej, tak aby cieszyć się pełnią obrazu i dźwięku bez konieczności korzystania z dodatkowych głośników komputerowych. Oczywiście jeżeli dysponujecie nowszym komputerem, lub laptopem wyposażonym w złącze HDMI takie połączenie lepiej wykonać za pomocą kabla HDMI. 

Drugim złączem o którym chciałem wspomnieć jest Common Interface CI. Telewizor wyposażony jest w tuner telewizji kablowej DVB-C w związku z czym zamiast korzystać z zewnętrznego dekodera możemy poprosić naszego dostawce kablowego o Moduł CI+, i po wpięciu go do złącza  Common Interface CI cieszyć się odbiorem kanałów dostępnych w naszej ofercie. Rozwiązanie takie nie tylko pozwala nam oszczędności energii (jedno urządzenie zamiast dwóch) ale też zapewnia większą funkcjonalność ( jeden pilot zdalnego sterowania, wolne złącze HDMI do podłączenia innych urządzeń itp.).

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pilocie zdalnego sterowania.

Pomimo iż nie zachwyca jeżeli chodzi o design to jest bardzo funkcjonalny. Duże dobrze rozmieszczone przyciski, dobrze opisane poszczególne funkcje czy też niezłe materiały użyte do jego wykonania sprawiają że zasługuje na moją pozytywną opinię.

III. Specyfikacja Techniczna

Zanim przejdziemy do podłączenia telewizora i omówienia sobie poszczególnych funkcji jeszcze krótki rzut oka na specyfikację techniczną.

•Przekątna ekranu: 32”

•Rozdzielczość: do 1920x1080 60Hz pikseli (FullHD)

•Proporcje obrazu: 16:9

•Kontrast: 5000:1

•Czas reakcji: 8ms

•Kąty widzenia: 178/178

•Najważniejsze technologie poprawy obrazu: redukcja szumów 3D, dynamiczna redukcja szumów, adaptacyjne usuwanie przeplotu, kompensacja ruchu

•Głośniki: 2x5W (wbudowane)

•Tryb dźwięku: Standard/Music/Personal/Movie

•Automatyczna regulacja głośności (AVC): tak

•Obsługa Dolby Digital Plus (EAC3): tak

•Obsługa dźwięku przestrzennego: tak

•Funkcja blokady: tak

•Funkcja EPG: tak

•Funkcja obsługi napisów: tak

•Funkcja kontroli rodzicielskiej: tak

•Funkcje hotelowe: tak

•Obsługa timerów: tak

•Funkcja teletekstu: tak

•NICAM: tak

•PVR (nagrywanie programów):tak (na zewnętrzną pamięć)

•Języki menu ekranowego: angielski, niemiecki, polski, słowacki, czeski, słoweński, bułgarski, hiszpański, włoski, grecki, holenderski, rosyjski, francuski

•Obsługa wideo: H.264/MPEG1/MPEG2/MPEG4/XviD/VC1

•Obsługa audio: MP3/LPCM

•Obsługa obrazów: JPG/JPEG

•Obsługiwane systemy wideo:PAL, NTSC, SECAM

•Zasilanie: AC 180-240V 50/60Hz

•Wymiary z podstawą (szerokość x wysokość x głębokość): 731x475x196 mm

•Wymiary bez podstawy (szerokość x wysokość x głębokość): 731x437x80 mm

•Waga: 5,8kg

IV. Uruchomienie i podstawowe funkcje

Samo podłączenie nie wymaga oczywiście opisywania, dlatego też od razu przejdźmy do menu i ustawień.

Menu zostało podzielone na pięć zakładek: Obraz, Dżwięk, Kanał, Blokada systemu, oraz Ustawienia. Oczywiście nie będę was zanudzał opisem poszczególnych funkcji, ponieważ każdy z was zapewne ma lub miał jakiś telewizor i wie do czego one służą, dlatego też zamieszczę wam jedynie zdjęcia ekranu tak abyście się mogli zapoznać z układem menu oraz dostępnymi ustawieniami.

Może na moment zatrzymajmy się przy zakładce "Kanał" służącej do wyszukiwania i zarządzania naszymi kanałami. 

Ponieważ telewizor wyposażony jest zarówno w głowicę DVB-T/T2 przeznaczoną do odbioru naziemnych kanałów analogowych i cyfrowych jak również DVB-C do odbioru kanałów kablowych, przed wyszukaniem kanałów musimy wskazać czy będziemy korzystać z anteny czy kabla. Niestety nie ma możliwości podłączenia jednocześnie obu tych sygnałów. 

Jeżeli chodzi o samo wyszukiwanie to tutaj tradycyjnie mamy tryb ręczny jak i automatyczny oraz możliwość wyszukiwania kanałów DTV, ATV lub DTV+ATV.

Do dyspozycji mamy też menadżer kanałów, pozwalający na utworzenie maksymalnie czterech indywidualnych list ulubionych kanałów.

Jeżeli chodzi o OSD i informacje wyświetlane na ekranie takie jak Info czy Guide to możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. 

Ponieważ telewizor dysponuje złączem USB możemy do niego podłączyć pamięć USB lub dysk zewnętrzny i korzystać z funkcji nagrywania czy też TimeShift. Do dyspozycji mamy harmonogram nagrywania jak i uruchomienie nagrywania bezpośrednio z pilota telewizora. Filmy zapisywane są z rozszerzeniem TSV tak więc w prosty sposób nie będziecie mogli odtworzyć ich na innych urządzeniach np. komputerze.

Dostępność złącza USB pozwala nam również na odtwarzanie z podłączonej do niego pamięci zarówno filmów zdjęć jak i muzyki zapisanej na nośniku. Jeżeli chodzi o obsługiwane formaty plików do macie podane je w specyfikacji powyżej.

V. Ocena działania i jakość obrazu

Zacznijmy może od oceny jakości obrazu.

Jak już wspominałem telewizor wyposażony jest w matrycę Full HD o kontraście 5000:1 i kątach widzenia 178/178 stopni. Trzeba przyznać iż wyświetlany obraz jest całkiem niezłej jakości, szczególnie jeżeli podamy mu sygnał w wysokiej rozdzielczości, czy to z komputera czy też odtwarzacza multimedialnego. Zarówno kontrast jak i kąty widzenia są bez zarzutu a niedosyt pozostaje jedynie w kwestii częstotliwości odświeżania, która wynosi tu jedynie 60Hz.  Z drugiej jednak strony w tym segmencie cenowym trudno znaleźć telewizor z lepszym odświeżaniem, dlatego tez nie ma się co czepiać.

Telewizor nieźle też radzi sobie z wyświetlaniem kanałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, również tych w rozdzielczości SD. Obraz jest przyzwoitej jakości, kolory są żywe i dobrze odwzorowane a płynność nawet podczas transmisji sportowych wygląda przyzwoicie. Oczywiście jeszcze dużo brakuje mu do telewizorów wiodących producentów które dysponują nieco lepszymi podzespołami oraz odświeżaniem na poziomie 100Hz-200Hz i więcej (chociażby telewizor którego osobiście używam), ale to już zupełnie inny przedział cenowy, dlatego też nie należy ich porównywać.

Jeżeli chodzi o ogólne działanie telewizora to nie mam większych uwag. Menu jest intuicyjne, kanały przełączają się dość szybko, duża liczba złącz pozwala na równoczesne podłączenie kilku urządzeń, nieźle spisuje się też funkcja nagrywania i TimeShift. Pewne uwagi mógłbym mieć jedynie do tłumaczenia niektórych opisów funkcji  dostępnych w menu, oraz samego rozmiaru okien i czcionek w wyświetlających się oknach menu i OSD, które moim zdaniem mogły być zdecydowanie większe, co znacznie ułatwiło by nam obsługę telewizora z większej odległości.

VI. Podsumowanie

Na koniec oczywiście kilka słów podsumowania. Telewizor Ferguson T232FHD506 pomimo iż swoją premierę miał już jakiś czas temu, to jak się okazuje wciąż w swoim segmencie cenowym prezentuje się bardzo dobrze. Specjalne porównałem sobie ofertę dostępnych na rynku telewizorów w cenie ok. 800zł i jak się okazuje w większości przypadków wypadają one znacznie gorzej niż prezentowany dzisiaj model telewizora. Przeważnie są to telewizory o matrycy zaledwie HD Ready, gorszych kątach widzenia czy niższym kontraście. Do atutów modelu T232FHD506 możemy niewątpliwie zaliczyć zarówno jakość wykonania, niezłą matrycę Full HD, wbudowany tuner DVB-T/T2 i DVB-C, jak również szereg złącz w jakie został on wyposażony. Oczywiście nie jest to telewizor idealny, z pewnością brakuje mu wbudowanego modułu WiFi czy też funkcji smart tv w jakie coraz częściej wyposażone są najnowsze modele telewizorów, jednak z drugiej strony biorąc pod uwagę cenę takich telewizorów która jest średnio o 30 procent wyższa, trzeba by się mocno zastanowić czy warto dopłacać do takiego telewizora za często mało funkcjonalne i rzadko aktualizowane funkcje smart tv, czy też lepiej dokupić do tańszego telewizora odtwarzacz multimedialny o znacznie większych możliwościach i funkcjonalności taki jak np. testowany przez nas niedawno FBOX 4K. Ja osobiście preferował bym to drugie rozwiązanie, ale wy oczywiście możecie mieć własne zdanie, dlatego też zachęcam was do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach pod recenzją.

Sprawdź aktualne ceny:      Ferguson T232FHD506

                                               Uchwyt P5 Fiber Novelty

                                               Półka FOXGS-S Fiber Novelty