banner

KODY RABATOWE

Laptop Ninkear N14 Pro 14 cali

N14 pro.png

https://www.geekbuying.com/go/8AY2FsGH

Kupon rabatowy - 85QS6NRT

Tablet BMAX MaxPad i9 Plus

tablet.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXycpjn

Kupon rabatowy - 7HXCRB4Z

Minikomputer do gier T-bao

 

mini komp.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXy3rbP

Kod rabatowy - 7H8XM2OG

Monitor gamingowy KTC H27T22

monitor ktc.png

https://www.geekbuying.com/go/89UnZOOC
Kupon rabatowy - 72PLMS0K

Projektor WANBO TT

Wanbo TT.png

https://www.geekbuying.com/go/89JmAJ0T

Kod rabatowy - WANBO1

Projektor WANBO X5

projektor wanbo.png

https://www.geekbuying.com/go/85EJAoln
Kod rabatowy - NNNDEWBX5

ROBOT PROSCENIC M9

 

proscenic.png

https://www.geekbuying.com/go/883Tn3OM

Kod rabatowy: 86QDCGRWW

 

Aktualności - TOP 10

Kamera Termowizyjna VEVOR SC240N

obraz 2023 08 16 120057122

W dzisiejszym odcinku recenzja kamery termowizyjnej VEVOR SC240N.
Sprawdź gdzie ucieka ciepło z twojego domu, znajdź wycieki z instalacji CO i CW lub skontroluj stan połączeń elektrycznych.

Więcej…

Doogee S98 z dwoma ekranami i noktowizorem

Doogee zapowiada nowy telefon z serii S. Wytrzymały telefon Doogee S98 ma zostać wprowadzony do globalnej sprzedaży pod koniec marca.

Więcej…

Data premiery i cena Doogee V20 została właśnie ujawniona

dooge V20

Doogee potwierdził datę premiery swojego najnowszego, wytrzymałego telefonu V20. Telefon będzie dostępny w przedsprzedaży na AliExpress od 21 lutego. V20 ma funkcje, których nie spodziewałbyś się po wytrzymałym telefonie.

Więcej…

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G

DOOGE

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G, dla pierwszych osób które zamówią ten telefon w przedsprzedaży bardzo duże rabaty oraz nagrody.

Więcej…

 

MantaTitano003

Manta TITANO 1 MSP95012 - czyli podrasowana Manta Bee (sprawdź aktualną cenę)

Kiedy na początku wakacji miałem okazję przygotowywać dla was recenzję smartfona Manta Bee, miałem pewien niedosyt, ponieważ z jednej strony smartfon bardzo ciekawie się prezentował jeżeli chodzi o design, z drugiej jednak strony, jego parametry techniczne pozostawiały wiele do życzenia. Dlatego też kiedy tylko pojawiła się możliwość sprawdzenia jego nieco podrasowanej wersji jaką jest smartfon TITANO 1, od razu zabrałem się do pracy.  

I. ROZPAKOWANIE / OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

Manta TITANO 1 zapakowany został w nieźle prezentujące się, solidne pudełko, utrzymane w granatowo białej kolorystyce ze złotymi dodatkami i dużym zdjęciem smartfona.   

Zestaw

W pudełku oprócz telefonu znajdziemy: ładowarkę sieciową, kabel USB, zestaw słuchawkowy, folię ochronną na ekran, ściereczkę, dedykowane silikonowe etui oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Trzeba przyznać że pod względem wyposażenia Manta Titano należy do wyróżniających się modeli telefonów dostępnych na rynku.  

Cały zestaw możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.  

                      

Wykonanie.

Jeżeli chodzi o wykonanie i design smartfona Manta Titano, to jest to dokładna kopia telefonu Manta Bee, którego recenzję również znajdziecie na naszym portalu. Poniżej kilka informacji dla tych którzy nie widzieli  poprzedniej recenzji. 

Front telefonu stanowi wyświetlacz IPS o przekątnej 5 cala, nad którym znalazło się miejsce na głośnik słuchawki, przednią kamerę, oraz czujnik światła. 

Pod ekranem znajdziemy trzy typowe dla Androida przyciski, które niestety nie otrzymały podświetlenia, co zresztą zbytnio nie dziwi biorąc pod uwagę cenę telefonu.

Całość została przykryta jednolitą taflą specjalnego tworzywa. Oczywiście nie ma tu mowy o szkle klasy Grilla Glass, ale dzięki dostarczanej wraz z telefonem foli ochronnej, ekran jest nieźle zabezpieczony i nie ma większych powodów do obaw że szybko nam się porysuje.

Tylny panel wykonany został podobnie jak i reszta telefonu z tworzywa sztucznego pomalowanego na złoty kolor, jego atutem jest dobra odporność na palcowanie, dzięki czemu smartfon nie wymaga czyszczeni po każdym kontakcie z naszymi dłońmi. 

Pośrodku górnej części obudowy znajdziemy obiektyw tylnej kamery otoczony srebrną obwódka, oraz diodę Flash.

Bezpośrednio pod kamerą możemy zobaczyć miejsce na czujnik linii papilarnych. Jest to oczywiście atrapa która pełni tylko funkcję dekoracyjną. 

Zarówno przycisk włącznika jak i belka regulacji głosu, znalazły się na prawej krawędzi urządzenia, natomiast złącze microUSB oraz złącze słuchawkowe umieszczone zostały na górnej krawędzi telefonu. Jak dla mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeżeli korzystacie z uchwytu samochodowego i ładowarki, ponieważ przewód wpinany od góry bardzo przeszkadza i praktycznie ładowanie w ten sposób telefonu jest niemożliwe.  

Takie umiejscowienie złącza microUSB, zostało wymuszone zamontowaniem głośnika na dolnej krawędzi telefonu. To rozwiązanie akurat mi się podoba, ponieważ gdy telefon leży na plecach głośnik nie jest zakryty i swobodnie możemy na przykład słuchać muzyki. Jak widać każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Podsumowując krótko część dotyczącą wykonania i wyglądu zewnętrznego, trzeba przyznać że pomimo iż smartfon w całości wykonany  został z tworzywa sztucznego pomalowanego na złoty kolor, to przynajmniej jak na razie prezentuje się bardzo dobrze. Obudowa o grubości 8.5 mm, ładny design, sztywna konstrukcja oraz nienaganne spasowanie elementów to niewątpliwie mocne strony tego telefonu. Jak dla mnie jest to obecnie jeden z ładniejszych telefonów w tej klasie cenowej.

Z telefonem możecie się też zapoznać na poniższej wideo-recenzji którą dla was przygotowałem.

Jeżeli film ci się podobałkliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. PARAMETRY / SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Powiedzieliśmy już sobie nieco na temat budowy zewnętrznej smartfona Manta TITANO 1 MSP95012, teraz przejdźmy do jego specyfikacji technicznej. 

Wymiary (SxWxG): 144x72x8.5 mm
Waga: 157g
System operacyjny: Android 5.1
Procesor: Quad Core
RAM: 1 GB
Wi-Fi: IEEE 802.11 B/G/N
Dual-SIM: Tak
GPS: TAK
Gniazdo kart pamięci: MicroSD (Max 32 GB)
Obsługiwane pasma GSM: 850/900/1800/1900 MHz
Obsługiwane pasma WCDMA: 2100 MHz
Przednia kamera: 5 MPix
Tylna kamera: 13 MPix
Radio FM: Tak
Wyświetlacz: 5" IPS HD
Pamięć wbudowana: 8 GB
Bateria: 1900 mAh
Wibracje: TAK
Latarka: TAK

Jak widzicie w porównaniu z modelem Manta Quad Titan, nowy TITANO 1 dysponuje ekranem o wyższej rozdzielczości, oraz znacznie lepszym aparatem. Pozostałe parametry telefonu pozostały natomiast bez zmian.

W dalszej części sprawdzimy sobie wydajność tego telefonu w benchmarkach jak i napiszę wam o moich wrażeniach z jego użytkowania.

III. SYSTEM / APLIKACJE

System

Smartfon Manta TITANO 1 MSP95012 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Pomimo iż jest to sprawdzona wersja systemu, to jednak  można było oczekiwać że producent pokusi się o zastosowanie nieco nowszego oprogramowania (przynajmniej Androida 6.0). 

Górny pasek ustawień jest nieźle zoptymalizowany, dzięki czemu mamy szybki dostęp do podstawowych ustawień telefonu takich jak regulacja podświetlenia matrycy, dostęp do sieci WiFi, Bluetooth, danych komórkowych itp.  

Główne okno ustawień niczym szczególnym się nie wyróżnia i jest raczej typowe dla systemu Android 5.1.

Z ciekawszych opcji mamy obsługę gestów czyli możliwość uruchomienia wybranych aplikacji czy funkcji telefonu poprzez narysowanie na wygaszonym ekranie odpowiedniego znaku lub gestu.

Nadal kuleje nieco tłumaczenie interfejsu, szczególnie w zakładkach dotyczących obsługi gestów,  przez co osoby słabo znające angielski mogą mieć pewne problemy związane z ustawieniem niektórych funkcji. 

Aplikacje 

Jeżeli chodzi o domyślnie zainstalowane aplikacje, to podobnie jak w modelu Bee nie ma ich dużo, co akurat uważam za dobrą wiadomością, ponieważ telefon nie jest przeładowany zbędnymi aplikacjami niepotrzebnie zaśmiecającymi nam system.  Poniżej kilka zrzutów ekranu tak abyście się mogli dowiedzieć co otrzymacie wraz z telefonem.

 

Oczywiście nie będę wam opisywał działania poszczególnych aplikacji ponieważ nie to jest celem naszego testu, tym bardziej że i tak większość z was doinstaluje sobie własne ulubione aplikacje i to właśnie z nich będzie korzystać.

IV. EKRAN / WYDAJNOŚĆ

Ekran

Telefon Manta TITANO 1 MSP95012 - wyposażony został w 5-calowy ekran, wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1280x720px. Charakteryzuje się on bardzo dobrymi kątami widzenia, niezłym odwzorowaniem kolorów oraz przyzwoitą jasnością. Szczególnie dobrze wypada tu minimalne podświetlenie matrycy pozwalające na komfortowe korzystanie z telefonu wieczorem. Nieco gorzej wygląda to w pełnym słońcu przy maksymalnym podświetleniu, ale też w żadnym wypadku nie można powiedzieć że smartfon Titano 1 ustępuje pod tym względem innym telefonom z tego segmentu cenowego. 

Jeżeli jesteśmy przy ekranie to warto również powiedzieć kilka słów o dotyku. Tutaj niestety nic się nie zmieniło, do dyspozycji nadal mamy zaledwie dwupunktowy dotyk, przez co obsługa niektórych bardziej wymagających gestów będzie utrudniona lub wręcz niemożliwa. Niemniej jednak samo działanie dotyku oceniam pozytywnie, szybko i precyzyjnie reaguje na każde muśnięcie ekranu oraz nie ma problemów z obsługą podstawowych gestów. 

wydajność

Smartfon Manta TITANO 1 zbudowany został w oparciu o czterordzeniowy procesor, MediaTek MT6580 Cortex-A7, taktowany zegarem 2,0 GHz i wspierany grafiką Mali-500 MP. Ponadto do dyspozycji mamy 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej.

Do sprawdzenia rzeczywistej wydajności telefonu posłużyłem się kilkoma popularnymi benchmarkami, takimi jak: AnTuTu, Quadrant ,GFXBench GL Benchmark oraz 3DMark

Smartfon jak na swój przedział cenowy radzi sobie nieźle, choć nie można powiedzieć że wypada znacznie lepiej niż swoi bezpośredni konkurenci. Wyniki z benchmarków dają jednak nadzieję na bezproblemową pracę z większością aplikacji, obsługę multimediów czy też uruchomienie gier pokroju Asphalt 8 lub Angry Birds 2.

Podczas kilku dni kiedy to miałem okazję testować ten smartfon, nie spotkałem się z problemem zawieszania się systemu czy też brakiem płynności działania, jednak jest to zbyt krótki okres aby w stu procentach wykluczyć że takie zachowania nie będą mieć miejsca po kilku tygodniach, czy miesiącach intensywnego korzystania z telefonu. Na dzień dzisiejszy moja opinia na jego temat jest  pozytywna.

V. JAKOŚĆ ROZMÓW / MULTIMEDIA / KAMERY

Jakość rozmów

Smartfon Manta TITANO 1 jak już pewnie wiecie wyposażony został w funkcję Dual SIM, dzięki której możemy jednocześnie korzystać z dwóch numerów telefonicznych działających w trybie pasywnym - to znaczy że jeżeli akurat w danym momencie prowadzimy rozmowę z jednego numeru to drugi w tym czasie jest nieaktywny. W stanie czuwania oba numery są aktywne i gotowe na odebranie lub nawiązanie połączenia. 

Podczas kilku dni kiedy miałem okazję testować telefon nie spotkałem się z żadnymi problemami związanymi czy to z jakością połączeń, czy też działaniem funkcji Dual SIM. Bez względu na to z której karty korzystałem, jakość połączenia była zadowalająca, dzięki czemu zarówno mój rozmówca jak i ja byliśmy dobrze słyszani. 

Multimedia

Jak zwykle podczas  testów staram się sprawdzić jak testowany smartphone radzi sobie z odtwarzaniem filmów i strumieni wideo w różnych rozdzielczościach i różnym bitrate. 

Ponieważ telefon niestety nie obsługuje trybu hosta USB OTG, zmuszony byłem mój testowy zestaw plików przegrać na kartę microSD z której to dopiero mogłem odtwarzać przygotowane filmy. 

Test przeprowadziłem z wykorzystaniem plików w różnej rozdzielczości i z różnym bitrate, oraz odtwarzacza MXPlayer.

Specyfikacja telefonu jest oczywiście na tyle mocna że z odtwarzaniem filmy nie było najmniejszych problemów. Materiały w rozdzielczości 1080p i najwyższym bitrate odtwarzały się z pełną płynnością, bez zacięć czy artefaktów, a obraz był dobrej jakości z poprawnym odwzorowaniem kolorów.  Próba odtworzenia plików w rozdzielczości 4K zakończyła się co prawda niepowodzeniem ale akurat tego należało się spodziewać biorąc pod uwagę specyfikację i cenę tego telefonu i nie należy traktować tego jako wadę.

YouTube

Ponieważ większość filmów jakie oglądamy na telefonie pochodzi z serwisu YouTube, nie mogłem nie sprawdzić jak też radzi sobie z nimi smartfon Manta TITANO 1.

Najwygodniejszym sposobem odtwarzania filmów z serwisu YouTube jest skorzystanie z przeznaczonej do tego aplikacji, dlatego też od niej rozpocząłem testy. Najwyższą rozdzielczością jaką możemy wybrać jest 720p, czyli rozdzielczość naszego wyświetlacza. W tej rozdzielczości wszystkie filmy odtwarzają się z pełną płynnością, obraz jest dobrej jakości a kolory poprawnie odwzorowane, tak więc całkiem przyjemnie się ogląda. 

Jeżeli chcielibyście skorzystać z wyższej rozdzielczości odtwarzania to będziecie musieli użyć przeglądarki i korzystać z YouTube tak jak w komputerze, wówczas dostępne będą wszystkie rozdzielczości, z tym że nie polecam ustawiać więcej niż 1080p, ponieważ powyżej zaczynają już się problemy z płynnością odtwarzanego materiału.

Kamery

Smartfon Manta TITANO 1 - wyposażony został w dwie niezłej jakości kamery - przednią o rozdzielczości 5Mpix oraz tylną dysponującą rozdzielczością 13Mpix, dodatkowo doposażoną w diodę doświetlającą Flash oraz autofocus. 

Zastosowanie kamery o rozdzielczości 13 Mpix w telefonie z tego przedziału cenowego to nie często spotykana sytuacja, dlatego też musimy tutaj zapisać duży plus dla tego modelu.

Zdjęcia jakie możemy wykonać za pomocą tych kamer są jak na cenę telefonu całkiem niezłe i to nie tylko te wykonywane na zewnątrz przy dobrym oświetleniu, ale i nawet te w pomieszczeniach. 

Przykładowe zdjęcia wykonane za pomocą tych kamer znajdziecie poniżej.

- przednia kamera

- tylna kamera 

VI. WiFi, GPS i  bateria 

WiFi

Moduł WiFi to jeden z podzespołów który ma duży wpływ na komfort korzystania z telefonu, szczególnie gdy nasz limit danych komórkowych jest dość ograniczony.  Aby sprawdzić jego działanie w tym telefonie, posłużyłem się jedną z popularniejszych aplikacji do mierzenia siły sygnału jaką jest Wifi Analyzer. 

Poniżej kilka wykresów z tej aplikacji. (pokój z routerem, pokój obok - jedna ściana, dwa pokoje dalej - dwie ściany)

Jak się okazuje jest to ten sam moduł co w telefonie Manta Bee, dlatego też również w tym modelu jego działanie mogę określić co najwyżej jako przeciętne. Siła sygnału dość szybko spada w miarę oddalania się od routera, a ilość wykrytych sieci jest mniejsza niż na moim telefonie czy tablecie ustawionym w tym samym miejscu.

GPS

W telefonie nie mogło oczywiście zabraknąć modułu GPS, którego działanie również dla was sprawdziłem. Telefon w otwartym terenie dość dobrze radzi sobie z ustaleniem pozycji oraz sprawdza się podczas typowej nawigacji z wykorzystaniem aplikacji Mapy. Trzeba jednak jasno powiedzieć że nawet w tym przedziale cenowym znajdziecie telefony z lepszym modułem GPS, który np. będzie w stanie nawiązać połączenie w pomieszczeniu kilka metrów od okna czego ten smartfon nie potrafi.

Bateria.

Bateria zastosowana w smartfonie Manta TITANO 1 MSP95012 dysponuje pojemnością 1900 mAh. Jest to dość popularna praktyka w przypadku telefonów z tego segmentu cenowego, dlatego też będziecie musieli nastawić się na częste jej ładowanie. Przy ograniczeniu podświetlenia matrycy i umiarkowanym korzystaniu z telefonu, bateria powinna wystarczyć wam na cały dzień pracy, natomiast podczas oglądania filmów, lub rozgrywki w gry wideo ładowarka będzie wam niezbędna już po kilku godzinach.


VII. Podsumowanie.

Manta TITANO 1 MSP95012 to kolejny telefon tego producenta oznaczony symbolem "Premium Product". Jest to tak naprawdę nieco podrasowany model Manta Quad Titan MSP95009 Bee którego recenzję publikowaliśmy na początku wakacji. Oba telefony są identyczne pod względem designu, dlatego też w sieci możecie spotkać się też z określeniem "Manta Bee II". 

Telefon z pewnością może się podobać jeżeli chodzi o design, jest solidnie wykonany i przynajmniej z wyglądu sprawia wrażenie smartfona klasy "Premium". Nieco gorzej wygląda to jeżeli chodzi o parametry techniczne, chociaż  w porównaniu do poprzednika zaszły tu dwie bardzo istotne zmiany na plus, a mianowicie telefon zyskał znacznie lepszy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, oraz całkiem nową kamerę tylną, dysponującą matrycą aż 13Mpx. Gdyby tak jeszcze obsługiwał technologię LTE i miał nieco mocniejszą baterię, to z pewnością byłby bezkonkurencyjny w swoim segmencie cenowym. 

Mocną stroną telefonu są też akcesoria które znalazły się w zestawie. Etui na telefon, folia ochronna na ekran oraz zestaw słuchawkowy to elementy rzadko spotykane nawet w przypadku droższych modeli, dlatego też warto wziąć to pod uwagę podejmując decyzję o zakupie telefonu. 

Sprawdź aktualne ceny:

Manta TITANO 1 MSP95012