Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

kruger matz km0402    button 2

Kruger & Matz Move KM0402 - czyli niezły smartfon za 400zł 

Na rynku telefonów, jak dotąd praktycznie zdominowanym przez kilku wiodących producentów takich jak Apple, Samsung czy Sony, coraz częściej zaczynają pojawiać się nowi, jak na razie mało znani gracze, oferujący urządzenia o ciekawej specyfikacji technicznej i atrakcyjnej cenie. Do takich producentów zalicza się właśnie marka Kruger & Matz, która to wprowadziła do sprzedaży ciekawie zapowiadający się smartfon Move KM0402, którego to test dzisiaj prezentujemy.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Smartfon Kruger & Matz Move KM0402, zapakowany został w niedużych rozmiarów, eleganckie, czarne pudełko, na wierzchu którego nadrukowano logo Kruger & Matz, natomiast na jego bokach nazwę modelu "MOVE". Tradycyjnie na spodzie pudełka znajdziemy specyfikacje techniczną urządzenia oraz dane producenta. 

 1pudełko1 1pudelko2

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy smartfon Kruger & Matz Move KM0402, litowo-jonowa baterię 1450 mAh, ładowarkę z wyjściem USB, specjalny kabel USB - służący do połączenia smartfonu z komputerem jak również ładowarką, stereofoniczne słuchawki wraz z mikrofonem, oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi.

1zestaw

Zajmijmy się teraz  wykonaniem smartfonu.

Kruger & Matz Move KM0402, jak można było sie spodziewać biorąc pod uwagę jego cenę, w   całości wykonany został z tworzywa sztucznego.  Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że jest ono niezłej jakości. Całość konstrukcji zachowuje odpowiednią sztywność, smartfon pod naciskiem nie wydaje niepokojących trzasków  a  zastosowanie srebrnej oblamówki wokół telefonu, mającej zapewne emitować aluminium sprawia że wygląda on na jeszcze bardziej solidnego. Jedyne uwagi można mieć do tylnej obudowy która jest zbyt cienka, przez co lekko ugina się w przypadku mocniejszego naciśnięcia.

Przód smartfonu stanowi 4 calowy ekran  o rozdzielczości 480 na 800 pikseli, otoczony cienką, czarną ramką umieszczoną po bokach ekranu, oraz szerszą nad i pod wyświetlaczem. W górnej części smartfonu tradycyjnie znajdziemy głośnik oraz kamerę do wideo konferencji, natomiast pod ekranem trzy dotykowe przyciski, typowe dla urządzeń z systemem Android, (niestety nie są one podświetlane.) 

 front

Oprócz trzech przycisków dotykowych o których już wspominaliśmy, smartfon wyposażony jest jeszcze w dwa przyciski mechaniczne umieszczone na bocznych krawędziach urządzenia. Są to przycisk zasilania oraz belka  regulacji głośności.

1przycisk1

1przycisk2

Tylna obudowa smartfonu wykonana jest z czarnego, matowego  tworzywa, o prążkowanej strukturze, która to zapewnia pewniejszy uchwyt oraz  całkowicie zabezpiecza przed pozostawaniem na obudowie nieestetycznych odcisków  palców.  W górnej części smartfonu umieszczona została kamera o rozdzielczości 5Mpix z autofokusem oraz diodą Flash, natomiast w dolnej logo Kruger & Matz. Trochę brakuje nam tutaj tylnego głośnika ale jest to zapewne podyktowane ceną urządzenia. 

1tył

Smartfon  wyposażony został  w złącze USB, służące zarówno do komunikacji jak i do ładowania urządzenia, oraz w złącze słuchawkowe. 

Po zdjęciu tylnej obudowy otrzymujemy dostęp do dwóch slotów na katy SIM, oraz czytnika kart microSD. Telefon umożliwia zamontowanie jednocześnie dwóch kart SIM które to pracują w trybie pasywnym. Ich działanie sprawdzimy w dalszej części naszego testu. 

 1SIM

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na uruchomienie urządzenia .

Pierwszą czynnością jaką należy zrobić to umieścić kartę lub karty SIM w odpowiednich slotach. Do testów wykorzystałem karty dwóch operatorów Orange oraz Multimedia Polska działającą na nadajnikach sieci Play. Smartfon  bardzo dobrze radzi sobie również z kartą Aero2. 

Po włożeniu kart i uruchomieniu smartfona, zostałem poproszony o podanie pinów i mogłem rozpocząć pracę z urządzeniem.

Smartfonem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1

 1dual sim 1system

Producent nie zdecydował się na wprowadzenie własnej nakładki systemowej dlatego też mamy tu do czynienia z typowym androidowym pulpitem, wzbogaconym o logo marki oraz kilka graficznych elementów.

1pulpit1 1pulpit2    

Smartfon już po uruchomieniu posiada pokaźny zestaw zainstalowanych aplikacji, pozwalających na pełne wykorzystanie jego  możliwości.

1aplikacje1 1aplikacje2

Ponieważ działanie aplikacji nie jest przedmiotem tego testu skupimy się jedynie na przedstawieniu tych najważniejszych.  

Telefon - aplikacja ta posiada trzy zakładki.

Pierwszą z nich jest zakładka telefon, w której to znajdziemy czytelną klawiaturę numeryczną z dużymi i funkcjonalnymi przyciskami z którymi nawet starsze osoby nie będą miały problemów. Po wybraniu numeru zostaniemy poproszeni o podanie z której karty SIM chcemy skorzystać i możemy rozpocząć rozmowę.

 1telefon 1wybor karty

Kolejne dwie zakładki to Rejestr połączeń i  książka telefoniczna. Kontakty w książce możemy wyszukiwać przewijając listę lub poprzez wyszukiwarkę. 

1rejestr 1ksiazka

SMS/MMS - jeżeli będziecie chcieli wysłać wiadomość SMS lub MMS musicie skorzystać z tej właśnie aplikacji. W tym wypadku do wprowadzenia wiadomości używamy klawiatury systemowej, możemy również skorzystać z funkcji rozpoznawania mowy. Jeżeli w telefonie zainstalowaliśmy dwie karty SIM, będziemy też mogli wybrać z usług którego operatora będziemy korzystali.

1sms1 1sms2

Internet - czyli przeglądarka internetowa. Jest to standardowa przeglądarka systemu android, tak więc nie ma sensu poświęcać jej zbyt dużo czasu. Najważniejsze że działa  szybko a strony otwierają się poprawnie. Możemy również bardzo szybko przełączać się pomiędzy wersjami strony mobilną i komputerową.

 1klawiatura 1przegladarka2

FM Radio - smartfon Kruger & Matz Move KM0402 posiada wbudowany tuner FM wraz z funkcją RDS,  umożliwiający po podłączeniu dołączonego zestawu słuchawek, na odbiór naziemnych stacji radiowych. Aplikacja umożliwia nam automatyczne lub ręczne wyszukiwanie stacji radiowych oraz tworzenie własnych list kanałów wraz z nadawaniem im nazw. 

1radio 1radio2

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone