Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

NEXO AVIO   cena Prestigio MultiPad Color 8.0 3G

NavRoad Nexo Avio - niedrogi tablet z modułem 3G .

Kiedy przed kilkoma dniami do naszej redakcji dotarł tablet firmy NavRoad, oznaczony symbolem Nexo Avio, długo zastanawiałem się czy jest sens przygotowywać jego test, gdyż model ten swoją premierę miał już przecież ponad rok temu, a jak wiecie zawsze staram się prezentować jedynie najnowsze urządzenia, które dopiero co debiutują na rynku. Po zapoznaniu się ze specyfikacją techniczną oraz aktualnymi cenami tego tabletu, doszedłem jednak do wniosku że dzięki bardzo dobremu stosunkowi możliwości do ceny, jest on nadal atrakcyjną propozycją, i nie mogę pozbawiać naszych czytelników możliwości zapoznania się z jego recenzją. Wszystkich zainteresowanych zapraszam więc na dzisiejszy test tabletu NavRoad Nexo Avio.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet NavRoad Nexo Avio, zapakowano w duże pudełko wykonane z białego kartonu, na wierzchu którego umieszczono zdjęcie tabletu z piórkiem mającym sugerować jego lekkość. Nie zabrakło też loga producenta, nazwy tabletu oraz krótkiej specyfikacji technicznej. Dużo więcej dowiemy się obracając pudełko, wypisano tu większość informacji dotyczących parametrów naszego tabletu, oraz informacje o przyznanych mu wyróżnieniach.

 

zawartość opakowania

W pudełku znajdziemy tablet Nexo Avio, dwuczęściową ładowarkę, kabel USB, adapter OTG, do podłączenia urządzeń zewnętrznych typu pendrive, myszka, klawiatura itp., instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. Jest to dość standardowe wyposażenie oferowane przez większość producentów tak wiec pod tym względem nasz tablet niczym szczególnym się nie wyróżnia.

wykonanie  tabletu

Przyznam się że patrząc na cenę tabletu, spodziewałem się raczej plastikowego urządzenia o przeciętnym wykonaniu i niewyróżniającym się wyglądzie. Cieszę się jednak że moje założenia były w tym przypadku błędne i tablet NavRoad Nexo Avio okazał się całkiem nieźle wykonanym urządzeniem.

"Avio", co jest rzadkością w tym przedziale cenowym posiada aluminiową obudowę, która to bardzo dobrze została spasowana z pozostałymi elementami wykonanymi z tworzywa sztucznego, krawędzie tabletu zostały lekko zaokrąglone, konstrukcja wykazuje odpowiednią sztywność i wygląda na całkiem solidną. 

Zacznijmy może od frontu naszego tabletuNexo Avio wyposażono w  panoramiczny ekran o przekątnej 8" i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jeszcze rok temu kiedy tablet ten debiutował na rynku nie była to być może zbyt popularna przekątna, jednak dzisiaj jest ona jedną z najczęściej wybieranych przez producentów. 

Ponieważ tabletu możemy używać jako telefonu a jego konstrukcja sugeruje aby korzystać z niego w pozycji pionowej (nad ekranem znajdziemy głośnik słuchawki oraz przednią kamerę), powinien on dobrze leżeć w dłoni. Niestety szerokie ramki wokół ekranu sprawiają że osoby o mniejszych dłoniach będą miały z tym duży problem. Tablety z takim samym ekranem dostępne obecnie na rynku, potrafią być nawet o centymetr węższe, tak więc pod tym względem tablet NavRoad nie wypada zbyt dobrze. 

Jeżeli chodzi o tylny panel to nie mam do niego większych zastrzeżeń. Aluminiowa pokrywa pokryta czarną matową farbą, została bardzo dobrze spasowana z wstawkami z tworzywa sztucznego o kolorze fortepianowej czerni, w których to umieszczono tylną kamerę oraz głośnik. Pod względem wizualnym nie wygląda to źle, ale też nie zachwyca jakimś wyszukanym designem. Oczywiści jest to kwestia gustu i każdy może mieć tu odmienne zdanie, dlatego też pozostawiam to waszej indywidualnej ocenie. Na plus mogę jedynie powiedzieć że malowanie, jest bardzo odporne na zarysowania i dobrze znosi wszelkiego rodzaju zabrudzenia i odciski palców.

zestaw złącz i wyjść 

Wszystkie złącza i gniazda w jakie wyposażony jest tablet NavRoad Nexo Avio umieszczone zostały na górnej krawędzi obudowy. Pod specjalną klapką znajdziemy tu czytnik kart SIM oraz czytnik kart microSD. Tablet obsługuje pełnowymiarowe karty SIM wszystkich operatorów, włącznie z Aero2. 

Oprócz wspomnianych czytników, znajdziemy tu jeszcze złącze microUSB, obsługujące funkcję OTG, oraz złącze słuchawkowe. Niestety zabrakło mi tu złącza microHDMI, dzięki któremu moglibyśmy podłączyć nasz tablet do monitora lub telewizora, co jak dla mnie jest dużym minusem tego tabletu.

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone