Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

MID9702 1 button niebieski 

Manta MID9702 DUO POWER 9,7" HD, to jeden z dwóch tabletów oferowanych przez firmę Manta,  które to wyposażone zostały w ekran o przekątnej 9,7". Jak wiemy ekrany o takiej przekątnej stosuje firma Apple w swoich iPad-ach. Czy zatem propozycja firmy Manta, może być alternatywą dla kilkukrotnie droższego konkurenta? Na to jak i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas dzisiejszego testu tabletu Manta MID9702. 

 I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Manta MID9702 DUO POWER 9,7" HD, zapakowany został w twarde tekturowe pudełko w białym kolorze, na które nasunięto nakładkę ze zdjęciem tabletu, graficznymi informacjami dotyczącymi wyposażenia  oraz  pełną specyfikacją techniczną tabletu. 

 1pudełko

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy  tablet MID9702, ładowarkę, kabel USB - służący do połączenia tabletu z komputerem,  kabel USB OTG, do podłączyć dodatkowych akcesoriów takich jak np. modem 3G lub pamięć USB oraz stereofoniczne słuchawki. Na wyposażeniu znajduje się również instrukcja obsługi, karta gwarancyjna oraz kupon  na zakupy w nexto.pl. 

1części 

Obudowa tabletu to połączenie białego, błyszczącego tworzywa, z którego wykonana jest zarówno przednia jak i tylna część obudowy, ze srebrnym łącznikiem wokół tabletu.  Jeżeli chodzi o spasowanie elementów to musimy przyznać że stoi ono na wysokim poziomie, nie znajdziemy tutaj żadnych wystających części jak również szpar między łączeniami poszczególnych elementów obudowy. Tablet MID9702 pomimo obudowy wykonanej z  tworzywa sztucznego, zachowuje odpowiednią sztywność korpusu, jedynie co, to środek tylnego panelu potrafi się uginać, nawet w przypadku lekkiego nacisku, możemy również usłyszeć delikatne trzaski obudowy. Nie sposób nie wspomnieć również  że pomimo iż zastosowane białe tworzywo prezentuje się całkiem nieźle to jednak jest ono bardzo śliskie, co powoduje że tablet nie leży zbyt pewnie w dłoniach. 

 1tył 

Przejdźmy teraz do wyposażenia tabletu.

Tablet Manta MID9702 DUO POWER 9,7" HD, wyposażono w dwie kamery wideo, przednią, przeznaczoną do wideo-rozmów, oraz tylną, za pomocą której możemy wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy. W przeciwieństwie do większości tabletów, kamery te nie są ustawione pośrodku przedniej i tylnej obudowy a w górnym prawym jej rogu. Rozwiązanie takie nie przypadło nam zbytnio do gustu, ponieważ w przypadku prowadzenia wideo-rozmów, musimy przesuwać cały tablet w lewo aby być widocznym dla rozmówców, co nie jest zbyt komfortowe.

1kamera

Obie kamery posiadają rozdzielczość 2.0Mpix. O ile w przypadku przedniej kamery taka rozdzielczość jest do zaakceptowania, to niestety tylna kamera jest zbyt słaba, ponadto brak lampy flash powoduje że możemy zapomnieć o robieniu zdjęć wewnątrz pomieszczeń, a i zdjęcia na zewnątrz będą słabej jakości. 

Obok kamery  konstruktorzy umieścili 1 W-towy  głośnik ,  jest to o tyle korzystna lokalizacja że nie powoduje przypadkowego zasłonięcia go dłonią.

1kamera

Wszystkie złącza w jakie wyposażono tablet Manta MID9702, umieszczono z prawej strony urządzenia. I tak patrząc od góry znajdziemy gniazdo słuchawkowe, gniazdo micro USB, umożliwiające podłączenie tabletu do komputera, czytnik kart micro SD, gniazdo micro USB HOST, służące do podłączenia do tabletu urządzeń zewnętrznych, takich jak np. pamięć USB czy też modem GSM, złącze HDMI oraz złącze ładowarki. 

1gniazda

Pod wyżej opisanymi złączami znajdziemy przycisk Power, służący do włączania i wyłączania tabletu. Jest to trochę nietypowe miejsce umieszczenia włącznika, ponieważ zazwyczaj jest on umiejscowiony obok belki regulacji głośności. W przypadku tabletu Manta MID 9702, obok przycisków regulacji głosu które to znajdziemy na górnej części obudowy, umieszczono przycisk "Wstecz".  Jest to z początku trochę mylące, ale z czasem można się do tego przyzwyczaić i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. 

1belka

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej , przyszedł czas na pierwsze uruchomienie tabletu.

Tablet Manta MID9702 DUO POWER 9,7" HD uruchamia się w czasie ok 30 sekund,  co jest bardzo dobrym wynikiem. Po tym czasie pojawia się ekran jak na poniższym zdjęciu i tablet jest gotowy do pracy.

 1start

Tabletem zarządza  system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.1 z kilkoma preinstalowanymi przez producenta aplikacjami., takimi jak np. easyCALL,

1easycool

SuperMemo

1memo

Nexto

1nextto

Nie zabrakło oczywiście takich aplikacji jak: przeglądarka internetowa

1przegladarka

sklep Play, YouTube, klient poczty, odtwarzacz muzyki czy też odtwarzacz video.

1sklep 

Dzięki dostępowi do sklepu z aplikacjami Google Play, każdy użytkownik uzyskuje dostęp do setek tysięcy aplikacji, dzięki czemu bardzo szybko będzie w stanie dostosować tablet do własnych potrzeb i upodobań.  

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone