Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

Test tabletu NavRoad Nexo 7  button 2

Zapewne wielu z was  zastanawia się czy można kupić mocny i dobrze wyposażony  tablet za rozsądną cenę. Postanowiliśmy to sprawdzić, biorąc na warsztat jeden z bardziej obiecujących tabletów jakim jest niewątpliwie NavRoad Nexo 7 3G. Ten 7" tablet często przedstawiany jest jako tańsza alternatywa dla popularnego ale niestety znacznie droższego tabletu Google Nexus 7. Dzisiejszy test tabletu NavRoad Nexo 7 3G pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie czy dysponując kwotą znacznie poniżej 1000 zł możemy kupić urządzenie które spełni nasze oczekiwania.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet NavRoad Nexo 7 3G, zapakowany został w kwadratowe, tekturowe pudełko, na wierzchu którego umieszczono logo firmy, duże zdjęcie tabletu, jego nazwę oraz kilka kolorowych ikonek, mających informować o możliwościach i funkcjach tabletu. Ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest okrągła naklejka z napisem 3G, oznacza ona że tablet wyposażony został w wewnętrzny modem 3G. Tablet ten sprzedawany jest również w wersji bez modemu w nieco niższej cenie ale identycznym opakowaniu więc o pomyłkę nie trudno.  Pozostałe informacje o tablecie znajdziemy jak zwykle na spodzie pudełka.   

Test tabletu NavRoad Nexo 7

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy tablet NavRoad Nexo 7 3G, ładowarkę, kabel USB - służący do połączenia tabletu z komputerem, kabel USB OTG, do podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak np. pamięć USB lub urządzenia peryferyjne, słuchawki oraz  instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.  Należy wspomnieć w tym miejscu że dołączona ładowarka posiada długi ok. 1,5m kabel zasilania co z pewnością ułatwi pracę na tablecie w przypadku konieczności skorzystania z zasilania sieciowego.

Test tabletu NavRoad Nexo 7

Zajmijmy się teraz samym wykonaniem tabletu.

Obudowa NavRoad Nexo 7 3G, to połączenie plastiku z elementami aluminium, dzięki czemu urządzenie wykazuje bardzo dobrą sztywność i sprawia wrażenie bardzo trwałego. Nic się nie ugina, ani nie trzeszczy jak to ma miejsce w przypadku niektórych tabletów i to nie tylko budżetowych.

Panel przedni to klasyczne rozwiązanie, 7" calowy ekran IPS,  osadzony został  w czarnej ramce, nieco szerszej po bokach oraz węższej pod i nad ekranem  w której to  umieszczono  kamerę  do wideo-rozmów.

Z prawej strony ekranu znajdziemy jeszcze mechaniczny przycisk Home, pozwalający na szybki powrót do głównego ekranu.

Test tabletu NavRoad Nexo 7

Tylna część obudowy wykonana została z aluminium. Pomimo iż obudowa wygląda tak jak by  przyklejona była na niej blaszka wykonana ze szczotkowanego aluminium, producent zapewnia że jest ona wykonana w całości z jednego materiał a efekt taki był zamierzony. Jest to z pewnością praktyczne rozwiązanie, zapewniające dużą sztywność tylnej części tabletu oraz wpływające na pewniejszy jego uchwyt, bez jednoczesnego pozostawiania na nim, nie estetycznych śladów po palcach. Jednak pomimo niewątpliwych zalet takiego rozwiązania nie przypadło nam ono do gustu, a to głównie ze względu na ostre i nie przyjemne w dotyku krawędzie.

Test tabletu NavRoad Nexo 7 

Kolej zatem na sprawdzenie wyposażenia tabletu.

Tablet NavRoad Nexo 7 3G, wyposażono w dwie kamery wideo, przednią o rozdzielczości 0,3Mpix, przeznaczoną do wideo-rozmów, oraz tylną o rozdzielczości 2Mpix. Już po samych parametrach zastosowanych aparatów łatwo się zorientować że o wykonanie poprawnego zdjęcia będzie bardzo trudno. Podczas testów moje obawy niestety się potwierdziły, zdjęcia są bardzo słabej jakości, tak więc aparat nadaje się do zastosowania jedynie w awaryjnej sytuacji, kiedy to nie będziemy mieli akurat żadnego innego aparatu pod ręką a będzie trzeba pilnie wykonać zdjęcie.

Zaskoczyła mnie natomiast przednia kamera, która pomimo zaledwie 0,3Mpix, pozwala na całkiem niezłe prowadzenie wideo rozmów.  Obraz, jak na parametry kamery jest wyraźny i co bardzo ważne,  przede wszystkim  jasny. 

Test tabletu NavRoad Nexo 7

W rogu tylnej obudowy znajdziemy jeszcze slot na kartę SIM, dowolnego operatora, dzięki której będziemy mieli dostęp do sieci internetowej za pośrednictwem nadajników GSM.  Slot ten jest schowany jedynie pod małą zaślepką co ułatwia do niego dostęp. Nie musimy tak jak w przypadku niektórych tabletów ściągać obudowy i wyjmować baterie aby zamontować kartę.

Test tabletu NavRoad Nexo 7

Tablet wyposażono w pojedynczy głośnik umieszczony po prawej stronie tabletu, w górnej jego części. Umieszczenie głośnika w takim miejscu jest dobrym rozwiązaniem ponieważ nie powoduje przypadkowego zasłonięcia go dłońmi podczas pracy, jak to często ma miejsce w przypadku tanich tabletów budżetowych. Jedynie czego mi tutaj brakuje do drugiego głośniczka po przeciwnej stronie urządzenia. Poprawiło by to z pewnością siłę dźwięku który jest jak dla mnie zbyt słaby.

Po lewej stronie tabletu umieszczono  przycisk zasilania oraz belkę regulacji głośności.

 Test tabletu NavRoad Nexo 7

Pozostałe gniazda umieszczono po prawej stronie tabletu i tak patrząc od dołu znajdziemy: złącze słuchawkowe, gniazdo zasilania, złącze HDMI, przycisk reset, złącze microUSB, czytnik kart pamięci oraz wspominany już głośnik.

 Test tabletu NavRoad Nexo 7

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na  uruchomienie tabletu.

Tabletem  zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.1. Producent zastosował w tym przypadku czystą instalkę systemu bez własnej nakładki i dodatkowych aplikacji. Istotną informacją jest w tym przypadku fakt że tablet NavRoad Nexo 7 3G jest fabrycznie zrootowany, co oznacza że możemy instalować na nim  wszystkie aplikacje, które wymagają tzw. „roota”.

 1o tablecie

Brak nakładki producenta powoduje że tablet po pierwszym włączeniu nie prezentuje sie zbyt ciekawie. Na ciemnym tle dostępne mamy jedynie kilka ikonek aplikacji domyślnie zainstalowanych wraz z systemem Android

Test tabletu NavRoad Nexo 7

Ilość domyślnie zainstalowanych aplikacji jest raczej skromna, i ogranicza się do kilku podstawowych programów.

 Test tabletu NavRoad Nexo 7

Systemowa przeglądarka internetowa działa bardzo sprawnie, strony otwierają się poprawnie niezależnie czy wyświetlamy je w wersji mobilnej czy komputerowej.

Test tabletu NavRoad Nexo 7

 Do dyspozycji mamy też tradycyjną dla systemu Android klawiaturą ekranową

1klawiatura

Mała ilość aplikacji zainstalowanych przez producenta, zapewne dla jednych będzie małym minusem ale dla innych może być zaletą, ponieważ  dzięki dostępowi do sklepu z aplikacjami Google Play, każdy użytkownik uzyskuje dostęp do setek aplikacji, dzięki czemu bardzo szybko będzie w stanie dostosować tablet do własnych potrzeb i preferencji.

Test tabletu NavRoad Nexo 7

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone