Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

Acer Iconia A810  button 2

Ponieważ rynek tabletów przeżywa obecnie swoisty bum, gdzie każdy producent stawia sobie za punkt honoru, posiadanie w swojej ofercie przynajmniej jednego modelu tego urządzenia, kupujący stają przed nie lada dylematem. Sytuacji nie ułatwia powszechna opinia, że za urządzenia znanych producentów trzeba zapłacić kilkakrotnie więcej niż za te mniej markowe. Jest to oczywiście prawda, ale czy zawsze?, okazuje się że nie koniecznie.  Niedawno do naszej redakcji trafił właśnie tablet jednego z bardziej znanych producentów jakim jest firma Acer, a konkretnie model Iconia A1-810, o ciekawej specyfikacji technicznej, który uwaga!, możemy już kupić w cenie poniżej 700zł. 

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Acer Iconia A1-810, zapakowany został w duże, prostokątne pudełko, na wierzchu którego znajdziemy zdjęcie tabletu, logo firmy Acer i kilka obrazków mających zapewne obrazować możliwości urządzenia.

Test tabletu Acer Iconia A1-810

Zawartości opakowania.

W opakowaniu oprócz tabletu Acer Iconia A1-810 znajdziemy jeszcze, dwuczęściową  ładowarkę, kabel USB  oraz  instrukcję obsługi. Na próżno szukać w zestawie jakiś dodatkowych akcesoriów takich jak np. słuchawki czy kabel USB OTG.  Widać tutaj duży minimalizm, spowodowany zapewne chęcią jak największego obniżenia ceny końcowej urządzenia. 

Test tabletu Acer Iconia A1-810

Wykonanie tabletu 

Tablet Iconia A1-810, pomimo iż w całości wykonany został z tworzywa sztucznego, to w tym elemencie  producent nie oszczędzał i zastosował materiały naprawdę dobrej jakości. Dużym atutem jest matowa powłoka na której praktycznie nie widać pozostawianych odcisków palców, na co tak często zwracaliśmy uwagę w przypadku niektórych z prezentowanych przez nas urządzeń. Konstrukcja tabletu wykazuje odpowiednią sztywność, tylna obudowa nie ugina się pod naciskiem,  nie słychać również  żadnych niepokojących trzasków czy też innych odgłosów podczas typowego użytkowania. 

Panel przedni to przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej ekranu 7,9 cala, który to otoczony został czarną ramką, węższą po bokach i szerszą nad i pod ekranem (opis ten dotyczy sytuacji gdy z tabletu korzystamy w pozycji pionowej, co zresztą sugeruje rozmieszczenie obu wbudowanych kamerek).

O ile szerokość ramek nad i pod ekranem jest do zaakceptowania, i nawet ułatwia korzystanie z tabletu w pozycji poziomej, to jednak ramki rozmieszczone po bogach dłuższej krawędzi ekranu, są zdecydowanie za szerokie, przez co trzymanie tabletu w jednej dłoni jest bardzo utrudnione. 

Test tabletu Acer Iconia A1-810

Tylna część obudowy, wykonana jest z dobrego gatunkowo, białego, matowego plastiku. Pomimo iż nie zdecydowano się w tym przypadku na zastosowanie specjalnej struktury zapewniającej pewniejsze trzymanie urządzenia w dłoniach, to jednak nie jest on tak śliski aby obawiać się że przypadkowo wypuścimy go z rąk.  W lewym górnym rogu zamontowano aparat o rozdzielczości 5.0 Mpix, natomiast pod nim w dolnej części, umieszczono głośnik. Emituje on całkiem przyzwoity jakościowo dźwięk, szkoda jedynie że o słabej mocy, która to nie pozwala na komfortową pracę w głośniejszym otoczeniu.

 Test tabletu Acer Iconia A1-810

Przednia i tylna część tabletu połączone zostały srebrną ramką mającą zapewne imitować aluminium, w której to umieszczono mechaniczne przyciski oraz gniazda i złącza w jakie wyposażono Iconię A1.

na zdjęciu przycisk power 

Test tabletu Acer Iconia A1-810

 gniazdo microHDMI, czytnik kart microSD oraz belka regulacji głosu.

 Test tabletu Acer Iconia A1-810

 złącze microUSB i gniazdo audio typu jack

Test tabletu Acer Iconia A1-810

Podsumowując, Iconia A1-810, pomimo iż nie wyróżnia się zbytnio pod względem designu, to z pewnością nadrabia jakością i solidnością wykonania. Jedyne obawy, być może bezzasadne mogę mieć co do trwałości malowania. Szczególnie narażona jest srebrna ramka wokół tabletu, na której da się już zauważyć lekkie przytarcia na rogach.

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na  uruchomienie tabletu.

Tabletem  zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.2.2. 

 Test tabletu Acer Iconia A1-810

Na głównym pulpicie znajdziemy duży widget, informujący o aktualnej godzinie, pogodzie oraz dacie. Nad nim umieszczony jest pasek wyszukiwarki Google, natomiast obok jak i pod spodem kilka ikonek domyślnie preinstalowanych aplikacji. 

1start

Ilość domyślnie zainstalowanych aplikacji nie ogranicza się jedynie do tych instalowanych wraz z systemem Android, ale została rozszerzona o kilka dodatkowych takich jak np: antywirus McAfee Mobile Security, Chmura Acer Cloud, menedżer plików Astro, pogoda AccuWeather, TuneIn, Zinio Reader, czy 7Digital. 

 Test tabletu Acer Iconia A1-810

Test tabletu Acer Iconia A1-810

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja  Touch WakeApp, pozwalająca na wybudzenie tabletu nie tylko przyciskiem Power ale też  poprzez  dotkniecie  wyświetlacz pięcioma palcami jednocześnie. Możemy też zaprogramować uruchomienie wybranej aplikacji poprzez odpowiednie dotknięcie ekranu. 

Systemowa przeglądarka internetowa działa sprawnie, strony otwierają się szybko i z zachowaniem odpowiedniego formatowania. Możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich  wersją mobilną i komputerowej.

Test tabletu Acer Iconia A1-810

Do dyspozycji mamy klasyczną androidową klawiaturę 

Test tabletu Acer Iconia A1-810

Dostęp do sklepu Google Play, zapewnia nam nieograniczone możliwości doboru interesujących nas aplikacji i personalizacji tabletu według własnych potrzeb i upodobań. 

Test tabletu Acer Iconia A1-810

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone