Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

 Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71   button 2

Dopiero co informowaliśmy o pojawieniu się na rynku najnowszego tabletu firmy Hannspree, oznaczonego symbolem HANNSpad SN1AT71, a już dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować wam naszą  recenzję, tego jak się wydaje ciekawego modelu. Czy spełnił on nasze i być może wasze oczekiwania?. Na to jaki i zapewne inne pytania znajdziecie odpowiedź czytając dzisiejszy test tabletu Hannspree HANNSpad SN1AT71.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet otrzymujemy  zapakowany w tekturowe pudełko utrzymane w biało zielonej kolorystyce, na którym to umieszczono jego zdjęcie, oraz podstawowe informacje dotyczące specyfikacji technicznej urządzenia. Informacje te przedstawione zostały w formie kafelek obrazujących poszczególne funkcje tabletu, brakuje nam jednak takich informacji jak pojemność baterii czy np. rozdzielczości zamontowanych kamerek. Można by mieć również zastrzeżenia co do opisów, które to są jedynie w języku angielskim (nie każdy przecież musi znać ten język). Tył pudełka to wierne odbicie przodu, tak więc na próżno szukać tutaj jakiś dodatkowych informacji. 

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Zawartość opakowania.

W pudełku znajdziemy  tablet Hannspree HANNSpad SN1AT71, dwu częściową ładowarkę, kabel USB oraz bardzo uproszczoną instrukcję obsługi "Quick Start Guide".  W egzemplarzu który otrzymaliśmy do testów, w instrukcji tej brakuje polskiej wersji językowej, jednak przypuszczam że partia która trafiła już do naszych sklepów, posiada dołączoną spolszczoną wersję instrukcji obsługi. 

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71 

Wykonanie tabletu

Jakość wykonania to niewątpliwie mocna strona tabletu Hannspree SN1AT71. Połączenie aluminium z dobrej jakości tworzywem sztucznym, sprawia że tablet praktycznie nie ugina się pod mocnym naciskiem, oraz nie wydaje  żadnych niepokojących dźwięków. Również spasowanie poszczególnych elementów obudowy stoi na wysokim poziomie, nie znajdziemy tutaj żadnych wystających elementów, szczelin pomiędzy łączeniami czy też ostrych krawędzi. Wszystko zostało ładnie zaokrąglone przez co nie tylko dobrze się prezentuje ale też jest przyjemne w dotyku. 

Panel przedni to przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej ekranu 10.1 cala, który to dookoła otoczony został czarną ramką o szerokości 2 cm. Nad ekranem producent tradycyjnie umieścił kamerkę przeznaczoną do wideo rozmów,(szkoda tylko że  o podstawowej rozdzielczości 0,3 Mpix.), która to jest jedynym oprócz wyświetlacza, elementem który znajdziemy na przednim panelu.  Na próżno bowiem szukać czujnika natężenia światła w który po prostu ten egzemplarz nie został wyposażony.

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Tył tabletu to połączenie szczotkowanego ciemnego aluminium z czarną ramką wykonaną z tworzywa sztucznego, opasającą i łączącą obie części urządzenia. Rozwiązanie takie jest nie tylko bardzo atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim bardzo praktyczne, ponieważ zastosowany materiał zapewnia zarówno odpowiednią sztywność całego tabletu jak również jest łatwy w utrzymaniu dzięki powłoce na której nie pozostają nieestetyczne odciski palców. 

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

W górnej części tylnego panela znajdziemy aparat, oraz dwa stereofoniczne głośniki. 

Podobnie jak w przypadku przedniego aparatu, tak i główny aparat nie należą do najmocniejszych stron tabletu Hannspree HANNSpad SN1AT71. Aparat o rozdzielczości 2 Mpix to przy obecnych standardach zdecydowanie za mało żeby myśleć o wykonywaniu za jego pomocą poprawnych jakościowo zdjęć, szczególnie że producent nie zdecydował się na zastosowanie aparatu z funkcją  autofokusa czy też zamontowanie diody doświetlającej. 

Zgoła odmiennie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o głośniki. Dwa stereofoniczne głośniki umieszczone w górnej części tabletu to niewątpliwy jego duży atut. Już dawno nie spotkałem się z tabletem z tego segmentu cenowego który wyposażony by był w tak dobrze i głośno grające głośniki. 

Złącza i przyciski sterujące. 

Tablet Hannspree HANNSpad SN1AT71 wyposażono w standardowy zestaw złącz i przycisków stosowany przez większość producentów.  Ciekawostką jest natomiast fakt że umieszczone są one wszystkie na lewej krawędzi urządzenia. Rozwiązanie takie może, być lekko uciążliwe w sytuacji kiedy chcemy korzystać z tabletu podłączonego do ładowarki, lub też z podłączonymi słuchawkami lub urządzeniami USB, jednak nie na tyle aby uznać to za wadę tego tabletu. 

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

II. Podłączenie i aplikacje

Po wciśnięciu przycisku "Power" na obudowie tabletu, i odblokowaniu ekranu, ukazuje się nam kolorowa tapeta z ikonkami kilku domyślnie zainstalowanych wraz z systemem aplikacji.

 Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Teraz wystarczy ustawić połączenie WiFi, zmienić język interfejsu na Polski i już jesteśmy gotowi do korzystania z tabletu.

Tabletem  HANNSpad SN1AT71 zarządza  system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.1. Producent obiecuje aktualizację systemu do wersji 4.2, ale na dzień dzisiejszy musimy zadowolić się tym co mamy. 

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Wraz z systemem otrzymujemy kilka domyślnie zainstalowanych aplikacji. Nie jest ich dużo co dla jednych jest atutem, ponieważ system nie jest "zaśmiecany" zbędnymi aplikacjami, a dla drugich, może mniej obeznanych w tego typu urządzeniach  będzie to pewien mały minus.

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Na pocieszenie mogę dodać że producent wyposażył tablet w pełną wersję całkiem niezłego pakietu biurowego SoftMaker Office Mobile, w skład którego wchodzą: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i program do tworzenia prezentacji.

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Systemowa przeglądarka internetowa działa poprawnie, strony otwierają się szybko (chociaż w niektórych tabletach tej klasy potrafią się otworzyć minimalnie szybciej) i z zachowaniem odpowiedniego formatowania. Możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich wersją mobilną i komputerową. Również jeżeli chodzi o obsługę Flasha to nie napotkałem na żadne problemy, czy to w przypadku gier czy tez podczas odtwarzania filmów on-line.

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Jeżeli chodzi o wprowadzanie tekstów, to do dyspozycji mamy klasyczną androidową klawiaturę która spisuje się tutaj całkiem przyzwoicie. Z kolei dla bardziej wymagających użytkowników, jak zawsze polecam przeglądnięcie listy tego typu aplikacji w sklepie Google Play i wybranie tej najbardziej dla siebie odpowiedniej.

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

Dostęp do sklepu Google Play, tak naprawdę daje nam nieograniczone możliwości konfiguracji urządzenia dla własnych potrzeb. Znajdziemy tam setki aplikacji  jak i gier, dzięki którym nasz tablet może stać się zarówno narzędziem biurowym, pomagającym nam w codziennej pracy jak i multimedialnym centrum rozrywki, umożliwiającym odtwarzanie filmów, muzyki czy też zdjęć.

Test tabletu HANNSpree HANNSpad SN1AT71

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone