Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

test tabletu Overmax Dualdrive 2   button 2

Pod koniec ubiegłego roku, informowaliśmy was o pojawieniu się na rynku nowego tabletu firmy Overmax, oznaczonego symbolem DualDrive II, który to jak sama nazwa sugeruje, pełni podwójną rolę, tabletu multimedialnego oraz nawigacji samochodowej. Dodatkowym atutem tego modelu jest też możliwość odbioru bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Dzisiaj, po niespełna dwóch miesiącach od debiutu Dual Drive II na rynku, możemy już przekazać wam nieco więcej informacji na jego temat.

 I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Overmax Dual Drive II otrzymujemy zapakowany w duże, tekturowe pudełko, na wierzchu którego możemy zobaczyć zdjęcie tabletu, jego nazwę oraz znaczek "Laur Klienta Odkrycie 2013".  Z kolei na spodniej części producent zamieścił krótką specyfikację techniczną, oraz zdjęcie akcesoriów będących na wyposażeniu tabletu.  

Test tabletu Overmax DualDrive II

1pudelko2

Zawartość opakowania.

W porównaniu z większością tabletów oferowanych na rynku, Dual Drive II może pochwalić się bardzo bogatym wyposażeniem w dodatkowe akcesoria. W pudełku oprócz tabletu znajdziemy, ładowarkę sieciową, ładowarkę samochodową, uchwyt na szybę, DVBT dongel, antenę teleskopową, przejściówkę MCX,  kabel USB, sticker na deskę rozdzielczą, kabel OTG x2 oraz instrukcje obsługi, zarówno do tabletu jak i zewnętrznego tunera DVBT.

1zestaw

Wykonanie tabletu

Overmax Dual Drive II w całości wykonany został z czarnego tworzywa o przyzwoitej jakości. Poszczególne elementy obudowy zostały dobrze ze sobą spasowane a tablet podczas użytkowania nie wydaje żadnych podejrzanych odgłosów.

Panel przedni to typowe rozwiązanie. Ekran o przekątnej 7" i rozdzielczości 1024x600 pikseli, otoczony został czarną ramką, nieco szerszą po bokach i węższą nad i pod ekranem. Jedynym dodatkowym elementem, jaki znajdziemy tutaj oprócz wyświetlacza, jest mała kamerka o rozdzielczości 0,3 Mpix. 

Test tabletu Overmax DualDrive II

Tył tabletu wykonany jest z czarnego, gładkiego tworzywa, które to pomimo iż nieźle się prezentuje, nie zapewnia  pewnego uchwytu, przez co tablet łatwo może się wyślizgnąć z dłoni. Drugim dość poważnym mankamentem tylnej obudowy jest jej sztywność. Już pod niewielkim naciskiem możemy zaobserwować dość znaczne uginanie się osłony, szczególnie w jej środkowej części.  

 Test tabletu Overmax DualDrive II

W górnej części tylnego panela znajdziemy drugą z kamer w jakie wyposażony został tablet Overmax Dual Drive II. Tym razem jest to kamerka o rozdzielczości 2 Mpix. Jeżeli  chodzi o jakość zdjęć to nie będę się tutaj rozpisywał. O ile zdjęcia robione na zewnątrz przy dobrym oświetleniu są jeszcze na akceptowalnym poziomie to niestety o zdjęciach wewnątrz, przy sztucznym oświetleniu możemy raczej zapomnieć. Nie jest to oczywiście niespodzianką, ponieważ w tym segmencie cenowym trudno znaleźć tablet, który byłby wyposażony w lepszy aparat. 

Drugim elementem jaki znajdziemy na tylnym panelu tabletu jest głośnik. Częstym błędem projektantów, jest umieszczenie  głośnika w miejscu  gdzie zazwyczaj trzymamy  palce, co powoduje tłumienie dźwięku. Niestety i w tym przypadku projektanci nie ustrzegli się tego jakże oczywistego błędu, umieszczając jedyny głośnik, w lewym dolnym rogu tabletu  wprost pod naszymi palcami.

Złącza i przyciski sterujące.

Tablet Overmax Dual Drive II. wyposażono w mechaniczny przycisk Power, oraz belkę regulacji głosu. 

Wszystkie złącza w jakie wyposażono tablet znajdziemy z jego prawej strony. Patrząc od dołu jest to mikrofon, złącze słuchawkowe, złącze ładowarki, złącze USB, czytnik kart microSD oraz złącze HDMI.

 złacza

 II. Podłączenie i aplikacje

Tablet po uruchomieniu wita nas modernistyczną tapetą, przedstawiającą mapę świata, oraz sześcioma ikonkami do fabrycznie zainstalowanych aplikacji. 

 Test tabletu Overmax DualDrive II

Ponieważ tablet standardowo uruchamia się z menu w języku angielskim, proponuję od razu przejść do ustawień i zmienić język na polski. Dobrze też od razu skonfigurować połączenie WiFi, oraz konto pocztowe Gmail, które to niezbędne będzie np. do pobierania aplikacji ze sklepu Google Play. 

Tablet Overmax DualDrive II zarządzany jest przez system Android w wersji 4.2.2. Jest to co prawda nie najnowsza wersja systemu, ale wciąż bardzo aktualna (większość tabletów w tym przedziale cenowym korzysta jeszcze ze starszej wersji 4.1)

Test tabletu Overmax DualDrive II

Wraz z systemem otrzymujemy kilka domyślnie zainstalowanych aplikacji. 

Test tabletu Overmax DualDrive II

1programy2

Aplikacji nie ma zbyt dużo, co jest raczej zaleta tego tabletu, ponieważ i tak każdy użytkownik zazwyczaj preferuje własne aplikacje które to w łatwy sposób może pobrać i zainstalować ze sklepu Google Play. 

Z ważniejszych aplikacji które mamy już zainstalowane na tablecie, warto zwrócić uwagę na dwie z nich, są to "Air DTV" oraz "Be-on-road". 

Pierwsza z nich służy do odbioru kanałów telewizyjnych, nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.  Aby jednak rozpocząć oglądanie telewizji na tablecie, w pierwszej kolejności musimy podłączyć do tabletu dołączony do zestawu dongel dvb-t (czyli zewnętrzny tuner telewizyjny), oraz antenę. Wraz z zestawem otrzymujemy małą antenkę teleskopową, która ma nam zapewnić poprawny odbiór kanałów. Trzeba tutaj zaznaczyć że odbiór programów za pomocą tej antenki będzie możliwy jedynie w miejscach o silnym sygnale telewizyjnym. Producent nie zapomina jednak o osobach mieszkających w większej odległości od nadajników telewizyjnych, dołączając do zestawu przejściówkę MCX, do której możemy podłączyć tradycyjną antenę telewizyjną.  

Pierwszą czynnością po podłączeniu tunera do tabletu i uruchomieniu aplikacji Air DTV, jest wyszukanie dostępnych kanałów. 

Test tabletu Overmax DualDrive II

Po zakończeniu wyszukiwania, zostanie utworzona lista kanałów i możemy rozpocząć oglądanie ulubionych kanałów na tablecie.

Test tabletu Overmax DualDrive II 

Aplikacja oferuje nam też szereg funkcjonalności, takich jak układanie własnych list kanałów, przeglądanie EPG, czyli elektronicznego programu telewizyjnego, czy też nagrywania programów na wewnętrzną pamięć tabletu.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Podczas testów nie zaobserwowaliśmy żadnych problemów z aplikacją. Wszystko działało płynnie, kanały szybko się przełączały a jakość obrazu była na zadowalającym poziomie.  Jedyną słabą stroną tego tunera jest brak wsparcia dla kanałów HD,  pomimo że są one wyszukiwane, to jednak nie ma możliwości ich oglądania, co może być problemem w przypadku zaprzestania przez nadawców, emisji programów w standardowej rozdzielczości. 

Drugą  z aplikacji o której chcieliśmy wspomnieć jest  "Be-on-road". Jest to nawigacja samochodowa zawierająca mapy Polski i krajów europejskich.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Dzięki wbudowanemu modułowi  GPS, oraz dołączonym do zestawu akcesoriom, takim jak uchwyt na szybę czy też ładowarka samochodowa,  tablet świetnie sprawdza się nie tylko jako przenośne centrum rozrywki ale także  jako nawigacja samochodowa. 

Nie będę wypowiadał się na temat samej aplikacji, ponieważ jak w przypadku każdej innej ma ona swoich zwolenników jak i przeciwników, niemniej jednak jak dla mnie działa ona w miarę poprawnie i jest bardzo intuicyjna w obsłudze. 

Test tabletu Overmax DualDrive II

Test tabletu Overmax DualDrive II

Oczywiście kupując tablet Overmax Dual Drive II, nie jesteśmy skazani na korzystanie jedynie z tej aplikacji, ponieważ zawsze możemy na nim zainstalować dowolny program nawigacyjny, który będzie nam bardziej odpowiadał.

Jeżeli chodzi o samo działanie modemu GPS, to jest ono bardzo dobre, tablet szybko znajduje satelity i nie gubi sygnału, nawet podczas jazdy po mieście o dużym zagęszczeniu wysokich budynków. 

Przeglądarka i sklep Google Play

Systemowa przeglądarka internetowa działa poprawnie, strony otwierają się szybko z zachowaniem odpowiedniego formatowania. Możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich wersją mobilną i komputerową. Również jeżeli chodzi o obsługę Flasha to nie napotkałem na żadne problemy, czy to w przypadku gier czy tez podczas odtwarzania filmów on-line.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Jeżeli chodzi o wprowadzanie tekstów, to do dyspozycji mamy klasyczną androidową klawiaturę która spisuje się tutaj całkiem przyzwoicie. Z kolei dla bardziej wymagających użytkowników, jak zawsze polecam przeglądnięcie listy tego typu aplikacji w sklepie Google Play i wybranie tej najbardziej dla siebie odpowiedniej.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Dostęp do sklepu Google Play, tak naprawdę daje nam nieograniczone możliwości konfiguracji urządzenia dla własnych potrzeb. Znajdziemy tam setki aplikacji  jak i gier, dzięki którym nasz tablet może stać się zarówno narzędziem biurowym, pomagającym nam w codziennej pracy jak i multimedialnym centrum rozrywki, umożliwiającym odtwarzanie filmów, muzyki czy też zdjęć. 

Test tabletu Overmax DualDrive II


III. Ekran i wydajność

Tablet Overmax Dual Drive II, wyposażony został w ekran TN o przekątnej 7" cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Czego możemy się po nim spodziewać? Jak wiemy najsłabszą stroną ekranów TN są słabe kąty widzenia i nie najlepsze odwzorowanie kolorów. Nie inaczej jest też w przypadku tabletu Dual Drive II, chociaż muszę przyznać że jestem miło zaskoczony kątami bocznymi, odchylenie w poziomie, czy to w lewo czy prawo nie powoduje tak dużej utraty jakości jak w przypadku większości matryc tego typu. Znacznie gorzej sytuacja wygląda w przypadku odchylenia tabletu w pionie, w tym przypadku mamy do czynienia ze znaczną utratą jakości wyświetlanego obrazu. Jeżeli chodzi o czerń czy odwzorowanie kolorów to są one na średnim poziomie typowym dla matryc TN. Martwić może jedynie maksymalna jasność matrycy która wydaje się zbyt niska aby komfortowo korzystać z urządzenia w słoneczny dzień.   

Pięciopunktowy dotyk, działa poprawnie. Tablet bez opóźnień reaguje na każde dotknięcie ekranu oraz dobrze radzi sobie z obsługą podstawowych gestów systemu android. 

Tablet zbudowany jest w oparciu, o co prawda nie najnowszy, ale dobrze znany i sprawdzony dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 Cortex 9, taktowany zegarem 1,6 GHz. Procesor ten wspierany jest przez czterordzeniowy układ graficzny Mali-400 MP4 i 1 GB pamięci DDR3. Te całkiem przyzwoite parametry, uzupełnia 8 GB pamięci wewnętrznej typu Flash. 

Jak zwykle aby dokładniej sprawdzić wydajność tabletu, przeprowadziłem kilka testów za pomocą takich popularnych aplikacji do testowania jak: AnTutu, oraz Quadrant. Poniżej przedstawię wyniki tych testów.

Jako pierwszy  program AnTutu.

 Test tabletu Overmax DualDrive II 

Wynik na poziomie 14159 punktów, jaki uzyskał tablet Overmax Dual Drive II w programie AnTutu, pokazuje że mamy do czynienia z całkiem wydajnym urządzeniem, dorównującym bardziej znanym i markowym urządzeniom mobilnym

Przejdźmy zatem do drugiego testu, za pomocą aplikacji Quadrant

Test tabletu Overmax DualDrive II

Jak widać również i w tym teście tablet prezentuje się bardzo dobrze uzyskując wyniki, niejednokrotnie lepsze niż niektóre tablety oferowane w znacznie wyższej cenie. 

Tak więc jeżeli chodzi o wydajność to trzeba przyznać że tablet Dual Drive II, nie ma się czego wstydzić. 

Po kilku dniach spędzonych z tabletem, nie zaobserwowałem większych problemów. Aplikacje otwierają się szybko i działają stabilnie, nawet w przypadku gdy otworzymy ich kilka jednocześnie . Nie zdażyło się również aby konieczne było resetowanie tabletu z powodu jego zawieszania się. 

IV. Odtwarzanie multimediów.

Kolejnym etapem testu było sprawdzenie działania funkcji multimedialnych, takich jak odtwarzanie filmów video, zdjęć oraz gier pobranych ze sklepu Google Play.

Test tradycyjnie rozpocząłem od sprawdzenia jak tablet poradzi sobie z odtwarzaniem naszych plików testowych zapisanych w takich formatach jak:

- AVI, XVID, MOV

- MP4 (720p, h264, 3mbps, aac)

- MKV (1080p, h264, 40mbps)

- MKV (1080p, vc1, 18mbps, ac3 )

- MKV (1080p, h264, 10mbps, dts )

- MKV (720p, h264, 600kbps, aac )

- MKV (720p, h264, 3mbps, aac)

Do odtworzenia powyższych plików pobrałem i zainstalowałem jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy jakim  jest MX Player.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Dobre wyniki w testach wydajnościowych, przekładają się również na poprawne odtwarzanie plików wideo. Tablet nie miał problemu z odtwarzaniem żadnego z wymienionych powyżej plików testowych, a jak mogliście się zorientować niektóre z nich oprócz rozdzielczości HD, posiadają bardzo wysoki bitrate. Wszystkie filmy odtwarzały się bardzo płynnie, nie występował też efekt klatkowania czy tez spowalniania obrazu.  Miło zaskoczony byłem również wsparciem dla dźwięku w formacie DTS, z którym to jak pamiętamy większość testowanych przez nas  urządzeń sobie nie radziła.

1film1

Sprawdziłem również jak wygląda kwestia wyświetlania napisów w filmach. Do testów wybrałem pliki z wbudowanymi w film napisami, jak i filmy z napisami w oddzielnym pliku tekstowym. W obu przypadkach napisy wyświetlały się poprawnie.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Kolejnym testem jaki przeprowadziłem było sprawdzenie jak tablet poradzi sobie z odtworzeniem filmów on-line  z takich  serwisów jak np. YouTube. Do testów wybrałem pliki demo w rozdzielczości 1080p.

Test tabletu Overmax DualDrive II

i pełny ekran

Test tabletu Overmax DualDrive II

Tablet Overmax Dual Drive II, nie ma problemów  z odtwarzaniem strumieni video przesyłanych w trybie on-line. Filmy zarówno w małym oknie, jak i na pełnym ekranie, wyświetlane są  płynnie niezależnie od wybranej rozdzielczości, jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest prędkość naszego internetu.

Dzięki wbudowanemu wyjściu HDMI, tablet świetnie sprawdzi się jako wszechstronny odtwarzacz multimedialny, który to po podłączeniu do telewizora pozwoli nam na wyświetlanie filmów w wysokiej rozdzielczości HD, zarówno tych zapisanych na nośnikach danych, jak i strumieni video z takich serwisów jak np. youtube, ipla, tvn player itp. 

Przeciwników połączeń kablowych, zapewne ucieszy fakt że tablet obsługuje technologię Miracast/Wi-Di, czyli bezprzewodowe przesyłanie obrazu. Oczywiście nasz telewizor również musi obsługiwać tą wciąż nową technologię.

Gry.

Ostatnim testem jeżeli chodzi o multimedia było sprawdzenie jak tablet poradzi sobie z prostymi grami, pobranymi ze sklepu Gogle Play, jak i tymi nieco bardziej wymagającymi. Do testów wybrałem kilka popularnych tytułów gier:

Test tabletu Overmax DualDrive II 

Test tabletu Overmax DualDrive II

Już po pozytywnym przejściu testów wydajnościowych przez tablet Overmax Dual Drive II, byliśmy pewni że nie będzie on miał problemów z mniej wymagającymi, aczkolwiek bardzo popularnymi grami, dostępnymi w sklepie Google Play.  Wszystkie wybrane gry które zainstalowaliśmy na tablecie działały bardzo płynnie i nie zawieszały się nawet na wysokich ustawieniach.

Na tablecie da się też  zagrać w gry o znacznie większych wymaganiach. Osobiście udało mi się nieco pograć w  Real Racing 3 oraz Dead Trigger, oczywiście w przypadku tych gier niezbędne jest wybranie jak najniższych ustawień. 

Aby pokazać możliwości Dual Drive II , poniżej zamieszczam kilka screenów z 3DMarka.

Test tabletu Overmax DualDrive II 

Test tabletu Overmax DualDrive II

Oczywiście jeżeli jesteście zapalonymi graczami, i zakup tabletu planujecie głównie pod kątem gier, to możecie być trochę zawiedzeni. Jeżeli jednak gry traktujecie jako dodatkową rozrywkę, a nie główne przeznaczenie tabletu, to jak najbardziej mogę polecić wam ten model. 

 


 

 V. Komunikacja i bateria

Kolejnym elementem który postanowiliśmy sprawdzić jest połączenie z siecią internetową.

Tablet Overmax Dual Drive II, łączy się z internetem poprzez szybką kartę sieci bezprzewodowej WiFi 802.11b/g/n. Nawiązanie połączenia z siecią odbywa się automatycznie i bardzo szybko.  Podczas testów nie zaobserwowałem efektu rozłączania czy gubienia pakietów a pliki pobierały się z taką samą prędkością jak na komputerze.

W celu dokładniejszego sprawdzenia działania karty WiFi, posłużyłem się popularną aplikacja jaką jest Wifi Analyzer. Na  poniższych  screenach wyniki pomiarów w różnej odległości od routera.

Pokój z routerem

Test tabletu Overmax DualDrive II

Sąsiedni pokój (jedna ściana)

Test tabletu Overmax DualDrive II

Dwa pokoje dalej (dwie ściany)

Test tabletu Overmax DualDrive II

Piętro niżej (strop)

Test tabletu Overmax DualDrive II

Ponieważ tablet nie posiada wbudowanego modemu 3G, postanowiłem sprawdzić czy będzie on współpracował z zewnętrznymi modemami. Do testów wykorzystałem modem HUAWEI E173, w którym to znajdowała się karta operatora P4 (Play).   Zapewne ucieszy was fakt, że tablet już po kilku chwilach od podłączenia modemu, ustanowił stabilne połączenie z internetem. Nie ma potrzeby instalowania żadnych sterowników czy dodatkowego oprogramowania, cała instalacja odbywa się automatycznie i dla nas niezauważalnie.  Jest to duży plus tego tabletu, ponieważ brak współpracy z zewnętrznymi modemami często spotykany w przypadku tańszych urządzeń, znacznie ogranicza ich możliwości, szczególnie gdy jesteśmy poza zasięgiem sieci WiFi.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Bateria.

Tablet Overmax Dual Drive II wyposażony został w baterię o pojemności 2400mAh. Niestety jest to chyba najsłabszy, oprócz matrycy element tego tabletu. Jak wiemy baterie o takiej pojemności montowane są zazwyczaj w przypadku smartfonów, które to mają dużo mniejszy apetyt na energię  

Do testów, tradycyjnie zainstalowałem dodatkową aplikację pokazującą stan naładowania baterii oraz przewidywane czasy pracy w różnych trybach korzystania z tabletu. Według informacji prezentowanych przez aplikację bateria powinna, pozwolić nam na przeglądanie internetu z wykorzystaniem WiFi przez ok 7 godzin, odtwarzania filmów przez 11 godzin oraz słuchania muzyki przez 16 godzin.

Test tabletu Overmax DualDrive II

Niestety o takich wynikach możemy jedynie pomarzyć. Podczas przeprowadzonych testów bateria pozwoliła mi na przeglądanie internetu przez ok. 4 godziny i to przy podświetleniu matrycy ustawionym na 50%,  podobny wynik uzyskałem w przypadku odtwarzania filmów wideo.  Jeżeli planujecie podróż z wykorzystaniem tabletu jako nawigacji. to koniecznie pamiętajcie o podłączeniu ładowarki, w przeciwnym razie po około godzinie podróży, będziecie zmuszeni wyciągnąć tradycyjną mapę papierową.

Trochę dziwi takie podejście producenta, czyżby naprawdę te kilkanaście mAh dodatkowej pojemności akumulatora aż tak podniosło cenę tabletu? 

VI. Parametry techniczne

System:                                Android 4.2
Chipset:                                Rockchip 3066
Procesor:                             Cortex A9 Dualcore 2 x 1,6 Ghz
GPU:                                     Mail-400 MP (Quad core, 250MHz)
Ekran                                    7" HD
Rozdzielczość:                    1024x600 px
Pamięć RAM:                      1GB DDR3
Pamięć wbudowana            8GB

Inne:                                       

Dwie kamery (0.3MP i 2.0MP)
HDMI
MicroUSB
MiniJack
GPS
Bluetooth
Czytnik kart microSD do 32GB
Wifi 802,11 b/g/n
OTG
DVB-T (dongel w zestawie)

Bateria:                                   2400mAh
Wymiary                                  203mm x 124mm x 12mm
Obudowa:                               Tworzywo sztuczne

Zestaw:


uchwyt na szybę
ładowarka samochodowa
DVB-T dongel
antena teleskopowa mini
przejściówka MCX
ładowarka
kabel USB sticker na deske rozdzielczą
kabel OTG 2x

Dodatkowe informacje:

preinstalowana nawigacja BeOnRoad / zakup licencji w opcji

Aplikacje:

Wikipedia, Onet news, Onet mobile, Zumi, Nexto,
Kingoft office, Interia news, GG, Radio, EasyCall,
Coigdzie, Dziennik Gazeta Prawna, Antywirus Avast, 7digital

VII. Podsumowanie.

Czy warto zainteresować się tabletem Overmax Dual Drive II ? oraz do kogo jest on skierowany?. Jeżeli zapoznaliście się z dzisiejszym testem, to z pewnością znacie już odpowiedzi na tak postawione pytania. 

Sam tablet niczym szczególnym się nie wyróżnia, przyzwoita jakość wykonania w połączeniu z nie najnowszymi, ale wciąż niezłymi parametrami technicznymi, pozwalającymi na  osiągnięcie całkiem niezłych wyników  w benchmarkach, stawia tablet Dual Drive II w gronie mocnych średniaków, jeżeli chodzi o ten segment cenowy.

Czy zatem warto się zastanawiać nad jego zakupem?   Uważam że jak najbardziej tak.

Tym co mnie do niego przekonało i czym wyróżnia się z pośród dostępnych na rynku tabletów, to przede wszystkim dodatkowe wyposażenie. Tuner DVB-T, uchwyt do samochodu, dwie ładowarki, zestaw kabli i przejściówek USB, to wyposażenie bardzo rzadko spotykane, nawet w przypadku znacznie droższych tabletów.  Za cenę ok 500zł otrzymujemy urządzenie spełniające nie tylko rolę tabletu ale również, bardzo dobrej nawigacji samochodowej, mini telewizora czy też multimedialnego centrum rozrywki dla całej rodziny.

Oczywiście tablet Overmax Dual Drive II, nie jest bez wad. Słaba matryca TN, kiepskie kamery, czy bardzo mało pojemna bateria, to elementy niewątpliwie wymagające poprawy, ale trudno też oczekiwać że w tej kwocie otrzymamy tablet idealny.  Uważam że jeżeli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny tabletu, do jego wyposażenia i możliwości to bilans wychodzi na jego korzyść.

Sprawdź Aktualne ceny tabletu w sklepach internetowych.

Zobacz też nasze pozostałe testy:

- Testy tabletów 

- Testy smartfonów

 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone