Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

Intel Compute Stick Atom dane techniczne2X

Czy można zmieścić komputer PC w urządzeniu wielkości paczki gum do żucia? Intel pokazuje, że tak. Najnowszy Intel® Compute Stick kształtem i rozmiarem przypomina pendrive’a i z łatwością zamieni dowolny ekran z gniazdem HDMI w centrum multimedialnej rozrywki.

Komputer o wymiarach 113x38x12mm, z preinstalowanym Windowsem 10, zapewnia wydajność wystarczającą do uruchamiania prostych gier, surfowania w sieci, streamowania filmów oraz gier z innego komputera, przeglądania serwisów społecznościowych, a także obsługi pakietów biurowych. Intel® Compute Stick nie wymaga konfiguracji - jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka.

SPECYFIKACJA

Model dostępny w polskich sklepach bazuje na najnowszym, czterordzeniowym procesorze Intel® Atom™ x5-Z8300. W komputerze wielkości paczki gum do żucia zamknięto ponadto 2GB pamięci RAM, dwa gniazda USB (3.0 i 2.0), moduły Wi-Fi i Bluetooth. Szybsza łączność Wi-Fi jest możliwa dzięki technologii Intel® Dual Band Wireless-AC 7265, która pozwala między innymi na błyskawiczny i bezproblemowy dostęp do plików przechowywanych w chmurze. Wbudowany moduł Bluetooth 4.0 umożliwia z kolei bezprzewodowe łączenie się z peryferiami, takimi jak klawiatura czy głośnik. Dzięki niemu można również przesyłać pliki między Intel Compute Stickiem a smartfonem czy innym urządzeniem z modułem Bluetooth. Intel® Compute Stick oferuje 32GB przestrzeni dyskowej, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Za wysoką jakość multimediów odpowiadają układy Intel HD Graphics i Intel HD Audio.

Intel® Compute Stick działa pod kontrolą systemu Windows 10. Może być obsługiwany za pomocą zewnętrznej klawiatury, podłączanej do urządzenia za pośrednictwem gniazda USB lub bezpłatnej aplikacji Intel® Remote Keyboard, zainstalowanej na dowolnym smartfonie lub tablecie.

W najbliższym czasie na rynku pojawią się również modele Intel® Compute Stick z procesorami  Intel® Core™ M szóstej generacji. 

ZASTOSOWANIA

Intel Compute Stick tworzy zupełnie nową kategorię urządzeń PC. Jego rolą nie jest zastąpienie klasycznych laptopów czy desktopów, ale ułatwienie korzystania z Internetu, multimediów i dokumentów w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Intel Compute Stick zamieni niemal każdy współczesny telewizor lub monitor w peceta, który nie tylko umożliwi pracę na dużym ekranie, ale dostarczy również wiele rozrywki.

  • Korzystanie z internetu na dużym ekranie

Intel Compute Stick błyskawicznie zamienia w komputer dowolny wyświetlacz z portem HDMI. Podłączony do telewizora umożliwia korzystanie z Internetu na dużym ekranie i może służyć do przeglądania stron, używania komunikatorów oraz wykonywania innych codziennych czynności, do których użytkownikom służy zwykle klasyczny komputer. To rozwiązanie o nieporównywalnie większych możliwościach, niż Smart TV.

  • Centrum rozrywki w salonie

Po podłączeniu do telewizora, Intel Compute Stick umożliwia korzystanie z dowolnych multimediów. Można używać go do oglądania zdjęć i filmów oraz błyskawicznie, niskim kosztem zamienić niemal dowolny ekran w centrum domowej rozrywki.

  • Domowe strumieniowanie w Steam

Strumieniowanie gier w platformie Steam to nowa funkcja, umożliwiająca granie na urządzeniu innym niż to, na którym zainstalowana jest gra. Po zalogowaniu się na konto Steam na dwóch komputerach w ramach jednej sieci urządzenia połączą się automatycznie. Wówczas Intel Compute Stick podłączony do telewizora w salonie, wykorzystując moc obliczeniową desktopa stojącego w innym pokoju, pozwala na komfortowe granie w wymagające gry, które na dużym ekranie będą wyglądać jeszcze lepiej. Wystarczy, że gra jest zainstalowana na jednym urządzeniu.

  • Wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca

Nawet w ciasnych mieszkaniach i najmniejszych pokojach Intel Compute Stick dostarczy wszelkich niezbędnych funkcji peceta, a jednocześnie w żadnym stopniu nie ograniczy dostępnej przestrzeni. Moduły Wi-Fi oraz Bluetooth umożliwią łączenie się z siecią i bezprzewodowy transfer plików oraz podłączenie niezbędnych akcesoriów. Intel Compute Stick nie wymaga konfiguracji i jest gotowy do pracy or razu po wpięciu do portu HDMI.

STEROWANIE – INTEL REMOTE KEYBOARD

                Aby obsługa Intel Compute Sticka podłączonego do telewizora  była jeszcze łatwiejsza, Intel stworzył darmową aplikację Intel Remote Keyboard dla smartfonów i tabletów z systemem Android. Pozwala ona błyskawicznie zamienić urządzenie mobilne w klawiaturę z touchpadem, która z komputerem połączy się automatycznie w ramach wspólnej sieci Wi-Fi. To darmowy i bardzo prosty sposób na wygodną obsługę każdego komputera podłączonego do telewizora.