Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

mycam hd quick1

Wielu użytkowników kamer samochodowych demontuje urządzenie na niestrzeżonych parkingach czy też po przekroczeniu granicy. Bezpieczeństwo a czasem regulacje prawne wymuszają takie właśnie zachowanie. Z myślą o wygodzie kierowców, NavRoad wprowadził pierwszy w Polsce rejestrator samochodowy z aktywnym uchwytem. Rozwiązanie znane chociażby z modeli premium nawigacji, pozwala na montaż i demontaż kamery w czasie nieprzekraczającym 1 sekundy.

 

Katowice, 25 września 2017. W zależności od wybranej opcji, aktywny uchwyt może być wyposażony w moduł GPS, który pozwala na zapis prędkości oraz lokalizacji na nagrywanym materiale filmowym. Sam uchwyt zapewnia z kolei zasilanie kamery, dzięki czemu nie trzeba do niej prowadzić dodatkowych kabli. – Kierowcy docenili wygodę użytkowania aktywnych uchwytów w naszych nawigacjach samochodowych – mówi Łukasz Gruszka, dyrektor zarządzający NavRoad – dlatego też poszliśmy o krok dalej i zaoferowaliśmy analogiczne rozwiązanie w kamerach samochodowych.


Często, nawet najlepsze urządzenia DVR mierzą się z problemem niskiej jakości nagrań w nocy oraz w trudnych warunkach oświetleniowych. Dlatego też w NavRoad myCAM HD quick zastosowano przełomowy system Night Vision+. Jego centralnym elementem jest najwyższej jakości sensor optyczny Sony IMX323, zbudowany w oparciu o technologię Chip Scale Package. – Rozwiązanie to zapewnia najwyższą czułość obrazu na poziomie (F5.6): 510 mV oraz minimalną wielkość pojedynczego piksela na poziomie 2.8 µm × 2.8 µm – dodaje Łukasz Gruszka. Dodatkowym wsparciem systemu Night Vision+ jest szklany obiektyw wielosoczewkowy, który zapewnia jasny i wyraźny obraz przetwarzany przez wspomniany sensor. Dzięki wykorzystaniu nagrywania w technologii HDR, rejestrowany obraz charakteryzuje się wyjątkową ostrością i nasyceniem kolorów oraz, co szczególnie ważne w kamerach samochodowych, najwyższym poziomem odwzorowania szczegółów. Soczewka obiektywu zapewnia również rzadko spotykany szeroki kąt widzenia, sięgający aż 170°.


Sercem urządzenia jest dedykowany chipset NTK 96650, który pozwala na zapis materiałów w rzeczywistej rozdzielczości Full HD (bez interpolacji) – 1920x1080 przy 30 klatkach na sekundę. Dzięki zastosowanemu czujnikowi przeciążeń G-sensor, w przypadku gwałtownego manewru lub kolizji, bieżący materiał zostanie automatycznie zabezpieczony przed nadpisaniem. Wbudowane złącze miniHDMI pozwala na wygodne podłączenie myCAM HD QUICK do telewizora lub monitora, umożliwiając odtwarzanie zarejestrowanego materiału filmowego na dużym ekranie bez konieczności wyciągania karty pamięci. Rejestrator posiada funkcję wykrywania ruchu, po aktywacji której zapis materiału rozpocznie się natychmiast po rozpoznaniu zmiany obrazu przed obiektywem.


Sugerowana cena detaliczna to 299zł lub 349zł (dla wersji wyposażonej w uchwyt z modułem GPS).
Więcej informacji na stronie internetowej www.navroad.com

Specyfikacja techniczna:

PROCESOR NTK 96650
EKRAN 2,7'', 320 x 240 pikseli
KAMERA 4 MPix (bez interpolacji)
FUNKCJA APARATU TAK
OBIEKTYW Stałoogniskowy
ROZDZIELCZOŚĆ 1920 x 1080 @ 30 fps, 1280 x 720 @ 30 fps, 848 x 480 @ 30 fps, 640 x 480 @ 30 fps
MATRYCA SONY EXMOR IMX 323
POZIOMY KĄT WIDZENIA 170 °
JASNOŚĆ f = 1,8
BATERIA Wbudowana Li-Ion
AKCELEROMETR
(G-SENSOR) Akcelerometr (G-sensor/czujnik wstrząsów)
GŁOŚNIK TAK
MIKROFON TAK
ZŁĄCZA miniUSB, miniHDMI, microUSB (uchwyt)
ROZSZERZENIE PAMIĘCI Karta microSD / SDHC / SDXC do 64 GB
INNE czujnik ruchu, datownik, detekcja ruchu, nagrywanie w pętli, automatyczne rozpoczęcie nagrywania wraz z podłączeniem zasilania, system Night Vision+, moduł GPS (w zależności od wersji)
FORMAT ZAPISU PLIKÓW *.mov (H.264), *.jpg
AKCESORIA W ZESTAWIE Aktywny uchwyt, ładowarka samochodowa
JĘZYK Język polski / angielski
WYMIARY/WAGA 97 x 53 x 33 mm / 66,5 g
GWARANCJA 24 miesiące