Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

vpn

Sieci VPN są w ostatnim czasie bardzo popularne. Skutecznie szyfrują i zabezpieczają nasze połączenie z Internetem chroniąc wszystkie nasze dane. Są też skutecznym sposobem na obejście blokad geograficznych serwisów streamingowych wideo takich jak Netflix czy Prime Video. Nie każdy jednak wie jak obsługiwać tego typu programy, dlatego też w poniższym poradniku dowiecie się jak obejść wszelkie blokady.

Ataki cyberprzestępców w ostatnich latach mocno się nasiliły. Pospolity użytkownik Internetu może sobie pomyśleć, że tego typu rzeczy nie tyczą jego i jego danych. Nawet jeśli nie wchodzimy na podejrzane strony, czy rejestrujemy się na zagranicznych witrynach to atakom cybernetycznym ulegają zaufane strony www, sklepy internetowe czy media społecznościowe, z których korzystamy. Podczas takiej akcji haker może wykraść nasze dane, które mogą dostać się w niepowołane ręce.

Sposobem na zabezpieczenie naszych prywatnych danych, czyli haseł do kont czy danych bankowych, jest korzystanie z sieci VPN, tak jak np. NordVPN. Skrót VPN pochodzi od angielskich słów „Virtual Private Network”, które po polsku oznaczają „wirtualną sieć prywatną”.

Dlaczego warto korzystać z VPN?

Przede wszystkim sieć VPN skutecznie chroni przed szpiegowaniem w sieci poprzez szyfrowanie wszystkich danych. Dzięki NordVPN możemy bezpiecznie korzystać z sieci publicznej, która jest szczególnie narażona na ataki cybernetyczne. Z sieci VPN można korzystać nie tylko na laptopie czy komputerze, ale również na smartfonie, tablecie dlatego też korzystanie z Internetu w podroży będzie bezpieczne. Szyfrowanie i zabezpieczanie danych to jedno, ale odblokowanie blokady czy cenzury geograficznej to drugie. Sieć VPN stosuje się bardzo często, aby uzyskać dostęp do amerykańskiej biblioteki Netflixa, która jest znacznie szersza niż ta dostępna w naszym kraju. NordVPN to usługa, która skutecznie obchodzi cenzurę kiedy znajdujemy się w kraju, w którym dostęp do mediów społecznościowych czy serwisów streamingowych jest zablokowany. Oczywiście będąc w innym kraju możemy również korzystać z polskich serwisów.

Czym jest NordVPN i dlaczego warto go wybrać?

NordVPN to jedna z najlepszych usług, która posiada ponad 5500 serwerów w 59 różnych krajach. Oferuje on również szybki transfer, odpowiedni sposób szyfrowania, który w połączeniu z wydajnymi serwerami daje możliwość obejścia zabezpieczeń Anty-VPN i korzystania z wszystkich możliwości Netflixa. NordVPN korzysta z tzw. zaciemnionych serwerów, które skutecznie maskują fakt, że odebrane dane przez serwer danego programu zostały wysłane za pomocą VPN. Dlatego też jest on tak skuteczny i cieszy się dużą popularnością.

Link do strony NordVPN - kliknij 

Jak korzystać z NordVPN?

Korzystanie z sieci VPN, jak i z samej aplikacji jest bardzo proste. Po wybraniu przez nas pakietu musimy pobrać aplikację, którą instalujemy na naszym laptopie, komputerze PC czy urządzeniu mobilnym. Z jednego konta możemy zainstalować NordVPN na 6 różnych urządzeniach, co daje nam dużą swobodę korzystania z sieci.

Po zainstalowaniu NordVPN musimy się do niego oczywiście zalogować podając maila i hasło. Po kilku chwilach aplikacja jest gotowa do działania. Na ekranie startowym NordVPN pojawi się nam mapa świata, i spośród krajów możemy wybrać do którego z nich się podłączymy. Interfejs aplikacji jest bardzo prosty w obsłudze i przejrzysty. Po wybraniu interesującego nasz kraju, z którym chcemy się połączyć klikamy „connect” i po 5 sekundach nasze IP ma adres amerykański, niemiecki, włoski itd.

Teraz wystarczy tylko włączyć przeglądarkę, zalogować się do Netflixa i cieszyć się biblioteką danego kraju, którą odblokowaliśmy za pomocą NordVPN. Najwięcej tytułów znajduje się na amerykańskim, a potem na brytyjskim Netflixie. Nie musimy klikać nic innego, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie – teraz możemy poruszać się anonimowo po sieci, a łączenie się z bankiem będzie bezpieczne. NordVPN ma to do siebie, że nie musimy wybierać poszczególnych opcji samodzielnie jak w innych VPN, tylko aplikacja robi wszystko za nas. Dodatkowo NordVPN posiada funkcję „kill switch”, która rozłącza nas z Internetem lub zamyka aplikacje, kiedy to połączenie z serwerem VPN zostanie zerwane. Jest to bardzo przydatną funkcja, zwłaszcza w przypadku korzystania z sieci publicznej, ponieważ nikt nie będzie w stanie sprawdzić czego szukamy i co robimy w Internecie.

Jak to wygląda w przypadku urządzeń mobilnych? Oczywiście musimy pobrać NordVPN ze sklepu z aplikacjami, w zależności od systemu operacyjnego jest to AppStore (iPhone) lub Google Play (smartfony z Androidem). Po zainstalowaniu logujemy się do swojego konta, zezwalamy na opcje wymagane do podłączenia z VPN i łączymy się z hostem w danym kraju. To wszystko, teraz możemy w pełni korzystać z bezpiecznego połączenia internetowego i biblioteki Netflixa z innego kraju.

NordVPN umożliwia również dodania wtyczek do przeglądarek Google Chrome i Mozilla Firefox. Aplikacja dostępna jest na systemy Windows, Max, Linux, Google Android (w tym AndroidTV) i Apple iOS.

NordVPN oferuje także dodatkowe oprogramowanie – NordPass oraz NordLocker, które są darmowe po wykupieniu abonamentu. NordPass generuje, przetrzymuje, organizuje i skutecznie chroni wszystkie hasła. Z kolei NordLocker szyfruje i umożliwia bezpieczne dzielenie się plikami.

Jak korzystać z VPN – podsumowanie

Jeśli chcemy bezpiecznie korzystać z sieci i nie martwić się wykradnięciem naszych danych osobistych najlepszym wyjściem będzie wybór sieci VPN. Jest ona w stanie skutecznie zaszyfrować połączenie internetowe, zadbać o naszą anonimowość w sieci i obejść blokadę i cenzurę graniczną, z której korzysta wiele krajów. NordVPN to najlepsza opcja dostępna na rynku, z którą możemy bezpiecznie surfować po Internecie.